Washington Redskins eemaldab rassistliku endise omaniku kuju


Reede, 19. juuni seisugath, 2020 on Washington Redskins otsustanud nii juba kui ka juba maha võtta ja täielikult eemaldada oma kuju George Preston Marshall väljastpoolt RFK staadionit. Ta oli rahvuslikus jalgpalliliigas avalikult rassistlik omanik ja 1960-ndate alguses oli ta sunnitud integreerima oma jalgpallimeeskonna, ehkki ta oli selle vastu sõna otseses mõttes.

Frantsiisi üleminek ja selle nimed

Marshall oli Boston Bravesi / Boston Redskinsi / Washington Redskins frantsiis aastast 1932, kui organisatsioon asutati NFL-is, kuni 1969. aastani, mil ta suri. Meeskond loodi algselt Bostoni Bravesi nime all 1932. aastal. Nad vahetasid aasta pärast kiiresti oma nime Boston Redskinsiks, kui nad jagasid ajaloolist Fenway parki Bostoni Red Soxiga. George kolis frantsiisi oma kodulinna Washingtoni DC-sse 1937. aastal ja just siis said neist Washington Redskins.

Monumendi mahavõtmine ja eemaldamise kuupäeva tähendus

Endise rassistliku omaniku kuju dekonstrueeris ja eemaldas selle eest vastutav Events DC RFK staadion kus Washington Redskins mängis kõiki oma kodumänge. Kunagi Marshalli austanud monument võeti maha reedel, 19. juunilth, 2020. 19. juunith on puhkus, mida tuntakse juunteistkümnendat korda ja mis ajalooliselt täheldab orjanduse tegelikku lõppu Ameerika Ühendriikides. Kuigi selle otsuse peamine põhjus oli George Floydi surmale järgnenud nädalatepikkuste protestide tulemus, kuna see riik üritab USA-s ja maailmas tsiviilrahutuste seas võidelda ja võidelda võrdõiguslikkuse vastu.

George Preston Marshalli rassistlik käitumine

ESPNi andmetel Marshall pidas vastu oma pingutusi ja survet oma nimekirja integreerimiseks, saades viimase NFL-i omanikuks, kes tegi seda 1962. aastal. Marshall ütles kord, et kirjutab alla Aafrika-Ameerika mängijatele, kui Harlem Globetrotters kirjutab alla valgetele mängijatele. The Redskins olid lõunapoolseimad frantsiisid ja Marshall oli nende marssimisbändide näidendit “Dixie” 23 aastat põllul pakkunud. NAACP protesteeris Marshalli vastu meistrite liiga omanike koosolekul 1957. aastal ja valis korra oma kodust välja. ”

“1961. aasta kevadel hakkas siseminister Stewart Udall avaldama Marshallile survet oma nimekirja integreerimiseks. Kuna Redskins kavatses hakata mängima D.C. staadionil föderaalsel omandis oleval maal, Udall ütles Marshallile, et 30-aastane rendileping tühistatakse, kui ta ei lisa musta mängumeest. NFL-i volinik Pete Rozelle osales hiljem Marshalli veenda üritama. Tollest detsembrist visandus Marshall musta jooksu ja Heisman Trophy võitja Ernie Davis esimese valikuga, ” jätkab spordi ülemaailmne liider.

“Hiljem saadi siiski teada, et Marshall oli valiku vahetanud Cleveland Browns’i vastu tagasimakse / laia vastuvõtja eest Bobby Mitchell, kellest sai Washingtoni esimene mustanahaline mängija 1962. aastal. ”

Muud Washington Redskinsiga seotud kodanikuõigustega seotud probleemid

Teine suur probleem, millega Washington Redskinsi silmitsi seisab, on nende keeldumine muuta oma nime Redskinsi järgi. Washington Redskinsi praegune omanik, Daniel Snyder, on võidelnud nii kriitika kui ka juriidiliste meetmetega, et hoida Redskinsi nimi ja logo NFL-i meeskonna küljes, mis mängib riigi pealinnas. See on kestnud võitlus juba mõnda aega, kuna paljud põliselanikud või põliselanikud on Redskinsi nimel solvunud ja nad sooviksid, et frantsiisivõtted teeksid vajalikud muudatused, et kajastada praegust aega ja kliimat, milles me praegu elame. Ainult aeg näitab, kuidas see saaga lõppeb või tulevikus edasi saab.

Washington Redskinsi NFL-i frantsiisiajalugu

Meediaväljaanded

“See sümbol inimesest, kes ei uskunud, et kõik mehed ja naised on loodud võrdsetena ja kes tegelikult töötas integratsiooni vastu, on vastupidine kõigele, mida me inimestena, linna ja rahvana esindame,” ütles Events DC direktorite nõukogu esimees Max Brown ja Events DC president ja tegevjuht Greg O’Dell. “Me usume, et kõigi vormide ebaõiglus ja ebavõrdsus on taunitav ning oleme kindlalt pühendunud ebavõrdse kohtlemise ees seismisele ja töötame koos oma linna ja riigi tervendamise nimel. ”

Nad väitsid, et see on, “Viiv samm püsiva võrdsuse ja õigluse poole. Me tunnistame, et saame paremini hakkama ja tegutseme nüüd. Oleme kuulnud paljudelt sidusrühmadelt kogukonnas ja täname teid. Memoriaalil RFK ülikoolilinnas püsimise lubamine läheb vastuollu Events DC väärtuste kaasamise ja võrdsusega ning on häirivaks sümboliks meie pakutavas linnas. ”

Denise Rucker Krepp säutsus: „George Preston Marshalli põhikiri RFK-s võetakse täna hommikul maha. Veoauto jõudis just kohale, et see ära vedada. #BlackLivesMatter

See on meie jaoks kohalikuks takistuseks, kuid see on takistuseks ka föderaalvalitsusele, kes meile maa rentib, ” selgitas Washingtoni linnapea Muriel Bowser.Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga