Veikkaus Oy ametlik denonsseerimine


Soomes ja hasartmänguoperaator Veikkaus Oy-le on väidetavalt öeldud, et see rikkus kohalikke hanke-eeskirju, pikendades ja muutes pidevalt Briti innovaatori International Game Technology (IGT) pikaajalist tarnelepingut.

IGamingBusiness.com-i uudistevaldkonna aruande kohaselt leppis riiklik ettevõte kokku oma algses viie aasta pikkuses keskmises mängusüsteemide varustamisliidus GTechiga 2004. aastal, enne kui kümmekond aastat hiljem omandas selle viimase organisatsiooni Londoni peakontor IGT. Allikas täpsustas, et paar pikendas ja muutis seda esialgset kokkulepet mitu korda ilma pakkumiseta, enne kui 2018. aasta septembris värviti uhiuus ja laiaulatuslik liit.

Väline eksam:

Uudiste domeen teatas, et see järgnev leping ajendas Soome konkurentsi- ja tarbijaamet alustada jaanuaris ametlikku uurimist, milles uuriti nende suhteid Veikkaus Oy ja IGT. Reguleeriv asutus on nüüd väidetavalt otsustanud, et operaator rikkus Riigihangete seadus suunised, mis oleksid pidanud seda nägema pani nende erinevate liitude kõik uued elemendid avalikule pakkumisele pärast vastava valitsusasutuse teavitamist.

Erinevad valideerimised:

Veikkaus Oy ütles oma kaitseks väidetavalt regulaatorile that seda ei olnud tellija enne loterii-, spordiennustus- ja mänguautomaatide ühinemist 2017. aasta jaanuaris, kui kahtlustatavatest muudatustest ei olnud ületanud 50% esialgse 2004. aasta kokkuleppe koguväärtusest. Lisaks väitis operaator väidetavalt, et sellised muudatused olid selle tegemiseks vajalikud vähem sõltuv ühest tarnijast väliste elementide jaoks ja võimaldaks tal seda hõlpsamalt kasutada kuulutab 2024. aastaks välja oma põhiloteriisüsteemi pakkumise.

Vähendatud noomitus:

Kuid, Elisa Aalto Soome konkurentsi- ja tarbijaametilt teatati, et Veikkaus Oy on pääseda igasugustest rahalistest karistustest kuna selle väärtegud toimusid rohkem kui kuus kuud enne tema organisatsiooni ametliku uurimise alustamist.

Teatavasti lugesite Aalto avaldust…

„Veikkaus Oy eesmärki vähendada tarnijate sõltuvust ja pakkumisi põhiteenustele mittekuuluvate teenuste pakkumiseks tuleks iseenesest toetada, kuid tema valitud rakendusmeetod ei ole vastanud riigihangete seadusele. ”


igtgtechinternational game technologyveikkaus oyishishishish konkurentsi ja tarbija ametiasutuste hanke actelisa aaltoLisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga