Suurbritannia kasiinod seisavad silmitsi võimaliku COVID-19 liikumiskeeldu


Nii keskvalitsuse ametnikud kui ka Ühendkuningriigi kohalikud ametiasutused kaaluvad COVID-19 leviku aeglustamiseks kell 22.00 liikumiskeeldu. Liikumiskeeld sunniks paljusid ettevõtteid uksed sulgema. Kihlveo- ja hasartmängunõukogu on hoiatanud, et kui seatakse sisse liikumiskeeld, kaotavad Suurbritannia kasiinosektori tuhanded töötajad töö.

Hävitav mõju

Kihlveo- ja hasartmängunõukogu tegevdirektor Michael Dugher saatis koos Gentingi Suurbritannia juhi Paul Wilcockiga kirja kultuurisekretär Oliver Dowdenile. Kirjas teatasid nad, et liikumiskeeld hävitab tööstuse. Suurbritannia kasiinod näevad umbes 50–70 protsenti oma kauplemisest pärast kella 22.00.

Kasiinod Suurbritannias annavad tööd 14 000 inimesele. Toimumiskohad avati uuesti alles augustis pärast nende sulgemist märtsis koroonaviiruse puhang. Kasiinosid on kiidetud viiruse vastu võitlemiseks võetud meetmete eest. Nad piiravad nii võimsust kui ka kasutavad ekraane sotsiaalsete distantseeruvate mängijate ja edasimüüjate jaoks.

Kirjas toodi ka välja, et Suurbritannia kasiinos on külastaja tüüpiline vanus 48. See ületab vanuseprofiili, millele ametnikud üritavad liikumiskeeldu. Ka noorte täiskasvanute rühmad ei kasuta kasiinosid kogunemiseks, kus pärast kella 22 juua. Kohad on valmis võtma meetmeid, et takistada selliste gruppide kogunemist, kui nad üritaksid kasiinodes proovida.

Dugher ja Wilcock leiavad, et ettevõtetele ei peaks kehtima liikumiskeeld, kui nad on COVID-kindlad ja ei paku teenuseid vanuserühmale, kellele meede on suunatud. Nad nimetavad üldmõõtu selliseks, mis tooks kaasa tuhandeid koondamisi väga lühikese aja jooksul.

Aidake ettevõtetel jääda avatuks

Dugher märkis lisaks, et nad toetavad vajadust tegutseda kiiresti rahvatervise kaitsmisel ja on tänulik toetuse eest et valitsus on pakkunud kasiinosektorit. Kuid nad tunnevad, et üldine liikumiskeeld sunnib kasiinosid taas sulgema.

Dugheri sõnul on kõik uued meetmed, mis hõlmavad sotsiaalne distantseerumine peaks keskenduma riigi kõige enam ohustatud aladele ja vanuserühmadele.


Ühendkuningriigi kasiinokoronaviiruscovid-19 kihlveo- ja mängunõukogu kell 22.00 liikumiskeeldLisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga