Sularahata pakkumiste „pokies” pakkumine tekitab etteheiteid


Austraalia Uus-Lõuna-Walesi osariigis on väidetavalt kritiseerinud piirkonna üks silmapaistvamaid poliitikuid ettepanek, mis nõuaks kohalikelt videopokkerimasinate mängijatelt valitsuse väljastatud hasartmängukaartide kasutamist sularaha asemel.

Ajalehe The Sydney Morning Herald kolmapäevase aruande kohaselt juhtis Michael Daley (pildil) alates 2018. aasta novembrist neli kuud vasakpoolse opositsiooni leiborist Leiborist ja esindab praegu Maroubra valimisringkonda Uus-Lõuna-Walesi seadusandlikus assamblees. 54-aastane mees hoiatas väidetavalt, et video pokkerimasina ettepanek võib laastada hiljuti koronaviiruse pandeemia tagajärgede tõttu praegu ohustatud piirkondlikke pubisid ja klubisid.

Tõsine ettepanek:

Sydney Morning Herald kirjeldas üksikasjalikult, et sularahata pakkumine näeks kohustavat mängijaid, kes soovivad nautida videopokkerimasina meelelahutust esmalt ühele kaardile raha registreerima ja eelnevalt laadima, mida hallataks umbes samamoodi nagu neid, mida Opaal ühistranspordivõrk. Uus Lõuna-Wales on väidetavalt koduks umbes 95 000 sellist ühikut, mis on kõnekeeles kohapeal tuntud kuipokies, ja pooldajad on väitnud, et ka kavandatud süsteem võiks olla elektrooniliselt seotud kohtualluvuse enesevälistamise registriga probleemsetele mänguritele.

Muud tegurid:

Väidetavalt kuulutati sularahata pokies-skeemist ainult a nädal pärast parempoolse keskkoalitsiooni valitsust New South Wales Premier Gladys Berejiklian avaldas õigusakti eelnõu, mis tooks sisse rea muid uusi meetmeid hasartmängudega seotud kahjude vähendamiseks kogu ‘peariigis’. Austraalia kõige suurema rahvaarvuga osariigis, liberaalse partei poliitikus, hasartmängude eest vastutav mees Victor Dominello, sisaldab see programm väidetavalt klauslit, mis nõuaks kohalikke kohti näotuvastustehnoloogia kasutamiseks et aidata probleemsete mängurite tuvastamisel.

Kindel etteheide:

Kuid ajaleht teatas, et Daley, kes varem hoidis osariigi võidusõidu ja mängude variportfelli, teatas, et ta on lisaks mureskodanikuvabaduste aspektid, kus valitsus salvestab biomeetriat või jälgib kellegi tegevust kaardi kaudu’. Hoolimata kuulutamisest, etkahtlemata on kaheparteiline valmisolek probleemse hasartmängu osas midagi ette võtta’, Usub nelja lapse isa väidetavalt valitsust peaks hoopis töökohtade päästmist otsima.

Daly rääkis väidetavalt ajalehele The Sydney Morning Herald…

“Kuid need hiljutised Dominello teadaanded haaravad kurjahaagist, kus terve tööstusharu varitseti ilma konsultatsioonita. Mõned neist meetmetest võiks tõesti laastada pubisid ja klubisid ajal, mil nende ellujäämine on ohus ja töökohtade kaitsmine on esmatähtis. “Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga