Rhode Islandi spordikihlvedude korraldus ei õnnestu


Rhode Islandil ja üks kohalik psühhiaater on väidetavalt ebaõnnestunud katses kuulutada Ida-Ameerika riigi edukad maismaa- ja mobiilsed spordiennustused põhiseadusevastaseks.

Ajalehe Newport Daily News esmaspäevase raporti kohaselt on Daniel Harrop vabariiklane, kes on edutult osutanud Providence’i linnapeaks kolmel eraldi korral. Väidetavalt esitas aktivist septembris kokkuvõtliku kohtuotsuse taotluse, mis oleks keelanud riigi kahel kasiinol pakkuda spordiennustusi ilma valijate selgesõnalise nõusolekuta.

Topelt dalliance:

Rhode Island tõi turule oma maismaapõhised spordiraamatud Twin Riveri kasiinohotell ja Tivertoni kasiinohotell 2018. aasta novembris pärast varasema kutse- ja amatöörspordi kaitse seaduse (PASPA) keelu tühistamist. Hiljem järgnes sellele mobiiliteenus, mis võimaldab panustajaid panustada ükskõik millises väikeses osariigis asuval panustajal mitmesugustel spordialadel sealhulgas Rahvuslik jalgpalliliiga (NFL) ja Rahvuslik korvpalliliit (NBA).

Vastuoluline väide:

Newport Daily News teatas sellest Harrop väitis, et sellised teenused olid põhiseadusega vastuolus sest nad olid käivitatud ilma valijate selgesõnalise nõusolekuta Rhode Islandist. Kuid riigi demokraatliku kuberneri administratsioon Gina Raimondo (pildil) vallandati väidetavalt tagasi, väites, et valijaskond oli spordiennustuse sanktsioneerinud 2016. aasta rahvahääletuse läbimisega mis oli andnud kahele kasiinole loa lauamängude korraldamiseks.

Kohtuotsus:

Ajaleht teatas, et Rhode Islandi ülemkohus Kohtunik Brian Stern nõustus nüüd selle viimase argumendiga, otsustades, et valijatele antiõiglane teade2016. aastal,kinnitades üldjoontes kõik kasiinomängud ja muud mängud mis kuuluvad III klassi mängude määratlusse. ”

Kohtunik Stern teatas väidetavalt …

“Rahvahääletuse küsimuste heakskiitmine valijatele ei piirdunud ainult lauamängudega lihtsalt seetõttu, et lauamängud olid selgesõnaliselt loetletud. Pigem valijate kinnitamine hõlmas kõiki riigi hallatavaid kasiinomänge. ”

Täiendav väide:

Newport Daily News teatas, et Harrop oli lisaks otsinud kokkuvõtlikku kohtuotsust, mis oleks näinud Rhode Islandi oma mobiilsete spordiennustuste teenus kuulutati põhiseadusega vastuolus olevaks tulenevalt asjaolust, et see pakub panustajatele võimalust panna panuseid mujale kui Twin Riveri kasiinohotellis ja Tivertoni kasiinohotellis.

Kohtunik Stern väitis aga väidetavalt, et Rhode Islandi valijad kiitsid sellise võimaluse 2016. aastal samamoodi heaks, kuna kõiki panuseid peab töötlema arvutiserverid, mis asuvad kahes kasiinos. Väidetavalt kuulutas ta, et see geograafiline eripära tähendab seda hasartmänge pole kogu osariigis füüsiliselt laiendatud anda mobiilse spordiennustuse põhiseaduspärasus 2016. aasta valijate poolt heaks kiidetud rahvahääletuse egiidi all.Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga