Puerto Rico silmitseb aprilli spordiennustuse käivitamist


Spordiennustused tulevad Puerto Ricosse ja ametnikud loodavad selle aprilliks käivitada. Territooriumi hasartmängukomisjonil on uus tegevdirektor Orlando Rivera Carrión, kes teatas hiljuti, et enne tööstuse alustamist tuleb veel paar sammu astuda.

Roheline tuli enne MLB hooaega

Ametnikud soovivad spordiennustusega alustada enne uut Major League pesapall hooaeg algab. Liiga alustab kevadist treeningut veebruari keskel ja uue pesapallihooaja avapäev on määratud 1. aprill. Kui territoorium suudab kokku viia viimased sammud tööstuse alustamiseks, on mängijatel palju panustamist.

Üks viimaseid lõpetatavaid samme on eelarve koostamine, mis viimistleb määruse. Selle protsessi lõpuleviimiseks tuleb eelarvesse lisada eelmise aasta lõpus loodud muudatused. Tegevdirektori sõnul ei ole programmi eelarvet Spordiennustuse osakond.

Professionaalsed spordiliigad saavad otsustada, kas nende üritused kaasatakse spordiennustusse. Kui liigad aktsepteerivad oma mängude vastu panuseid, sõlmitakse kihlveokontoritega kokkulepped ja liiga saab tehingu raames raha kätte. Pole selge, kui suure protsendi liigad osalemise eest saavad.

Spordiennustuse seadustamine

Endine kuberner Wanda Vázquez Garced allkirjastas Senati seaduseelnõu 1534 seadusega oma viimastel päevadel sellel ametikohal. Meede lubas lisaks spordiennustustele ka esporti. Koha võttis Garced Ricardo Rosello, kes lahkus kuberneri ametist 2020. aastal.

Eelnõu asendab tegelikult varasema hasartmänguseaduse. See võimaldab nii uute tööstusharude loomist kui ka ettevõtete töökohtade loomist. Üks muudatus selles uues seaduses on isiklik registreerimine. Eelmises seaduses oli mängijatel võimalus registreeruda nii veebis kui ka isiklikult. Nüüd peavad mängijad alustamiseks isiklikult registreeruma.

Eeldatakse, et uus tööstus toob esimese viie tegevusaasta jooksul umbes 87 miljonit dollarit makse nii spordiennustuse kui ka mängimise kaudu.