Oklahoma kaotab hõimemängude kompaktse vaidluse


Oklahomas on föderaalkohtunik teatanud, et pikaajaline vaidlus mängude kompaktide üle lõpetati otsusega, mis käsitleb umbes 15 aastat tagasi paljudes kasiinos tegutsevate hõimudega tindiga osariiki kehtima kuni 2035. aasta lõpuni.

Kohaliku televisiooni KTUL-TV teisipäevase reportaaži kohaselt sai see tüli alguse terve aasta tagasi, kui Oklahoma kuberner Kevin Stitt (pildil) teatas, et soovib, et umbes 130 aborigeeni kasiinost koosneva riigi kollektsiooni taga olevad hõimud hakkaksid rohkem maksma Väidetavalt soovis vabariiklane saada suuremat tükki hinnanguliselt 2,3 miljardist dollarist, mida need kohad kollektiivselt teenivad igal aastal pärast seda, kui „Varem osariik” suutis kogu 2018. aasta jooksul koguda sellistesse tollimaksudesse umbes 139 miljonit dollarit.

Põhikaitsed:

KTUL-TV teatas, et need „ainuõigustasud”On iseloomulik 15-aastasele mängukompaktile, mille Oklahoma sõlmis paljude oma kasiinot opereerivate hõimudega 2004. aastal ja keelata riigil hõimudeväliste mängude legaliseerimine vastutasuks saamise eest vahemikus 4–10% aborigeenide saali hasartmängutuludest.

Vastupidised arvamused:

Ehkki Stitt uskus väidetavalt, et need olemasolevad mängud on kompaktsed koos nendega kaasnevate ainuõigustasudega oli aasta alguses aegunud, läksid mõned Oklahoma hõimud kohtusse, väites, et kokkulepped sisaldasid automaatset ümberminekuklauslit, mis tähendas, et need jäävad kehtima veel 15-aastaseks perioodiks.

Hõimu triumf:

Ringhäälinguorganisatsioon teatas, et seotud mängude kompaktid sisaldavad sätet, etpikendatakse automaatselt järjestikuste 15-aastaste tähtaegade kaupa“Kui riik on andnud mõnele teisele organisatsioonile loa” elektrooniliste hasartmängude korraldamiseks muul viisil kui parimate hobuste võiduajamine. “Hõimudel õnnestus väidetavalt edukalt väita, et Oklahoma hobuste võiduajamise komisjonWill Rogers Downsi ja Remington Parki litsentsimine oktoobris oli selle tagajärjega pikendamise nõude täitnud.

Kasutu kulu:

Chuck HoskinOklahoma Cherokee rahva pealik ütles KTUL-TV-le, et Stitti tegevus kahjustas suhteid riigi ja mõne tema kasiinot opereeriva hõimu vahel maksavad maksumaksjatele umbes 1,5 miljonit dollarit asjatuid juriidilisi tasusid.

Teadaolevalt kuulutas Hoskin…

See oli tarbetu vaidlus. See oli vaidlus, mis maksis Oklahomale 1,5 miljonit dollarit, kuid kulud olid sellest järsemad. Me jätkame seda, mis on 1,5 miljardit dollarit riigile [and] tohutu võimalus maapiirkondade majandusarenguks tuhandete ja tuhandete töökohtadega; need võimalused jätkuvad. ”

Kriitiline kaalutlus:

Stitt teatas omalt poolt ringhäälinguorganisatsioonile, et otsus koos Ameerika Ühendriikide ülemkohusHiljutine otsus McGirt v. Oklahoma on tõstatanud tõsiseid küsimusi selle kohta, kes on kohustatud maksma maksu ja „põhiseaduslikud proportsioonid selle kohta, mida tähendab olla Oklahoma osariik”.

Stitt kuulutas teadaolevalt …

„See kinnitab minu ja paljude teiste Oklahomaanide hirme riik sõlmis halvasti läbi räägitud kokkuleppe ja nüüd peame kandma selle vea kulud. “Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga