Oklahoma hõimud tähistavad ajaloolist ülemkohtu otsust


Tähtsas otsuses ja Ameerika Ühendriikide ülemkohus on teadaolevalt otsustanud, et peaaegu pool Oklahomast tuleks pidada aborigeenide maaks kuna Kongress ei suutnudlagunenudLepinguid, mis on varem alla kirjutatud viie riigi suurimale hõimule.

NativeNewsOnline.net veebi-uudiste domeeni neljapäevase raporti kohaselt on eilne viis kuni neli otsust juhul kui McGirt versus Oklahoma tähendab, et peaaegu kõiki osariigi idapooli käsitletakse nüüd ametlikult aborigeenide reservatsioonina. Väidetavalt muudab see nendes piirkondades toimepandud kuriteod kaitsetuks riigiasutuste vastutuselevõtmise eest, kelle jurisdiktsiooni alla kuuluvad ainult föderaalvõimud.

Vaieldav nõue:

Ameerika Ühendriikide ülemkohus arutas seda juhtumit pärast Oklahoma kriminaalapellatsioonikohus lükkas tagasi Seminole rahva kodaniku kaebuse, Jimcy McGirt, seoses tema 1997. aasta süüdimõistmisega Oklahoma kohtus nelja-aastase lapse väidetava vägistamise eest. Hageja kannab praegu eluaegset vanglakaristust ja oli seda väidetavalt väitnud riigil puudus vahistamine ja kohtu alla andmine kuna tema kahtlustatav kuritegu oli toime pandud Muscogee (Creeki) rahvale kuulunud maal.

Kohtu konsensus:

Kirjalikult enamuse jaoks Ameerika Ühendriikide kõrgeim kohus Neil Gorsuch (pildil) nõustus väidetavalt McGirti õiguslike argumentidega ja otsustas, et hageja oleks pidanud kohtu alla andma Raskete kuritegude seadus, mis annab föderaalvõimudele jurisdiktsiooni väidetavate süütegude vastu, mille on põlisameeriklased pannud toime nende oma maal, mitte Oklahoma osariigis.

Teadaolevalt loe Gorsuchi avaldust …

„Täna küsitakse meilt, kas maa, mida need lepingud lubasid, jääb föderaalse kriminaalõiguse jaoks India reservatsiooniks. Sest kongress pole teisiti öelnud, peame valitsust selle sõna juurde. Suurkuritegude seaduse tähenduses on alates 19. sajandist Moskva (Creeki) rahvale reserveeritud maa endiseltIndia riik”.”

Oluline mõju:

Gorsuchiga liitusid tema arvates väidetavalt kolleegid Justices Ruth Bader Ginsburg, Stephen Breyer, Jelena Kagan ja Sonia Sotomayor kaasmaalastega Brett Kavanaugh, John Roberts, Clarence Thomas ja Samuel Alito eriarvamus. Väidetavalt on see otsus andnud vaidlusalused maad, mis hõlmavad peaaegu kogu riigi suuruselt teist linna, Tulsa, Chickasawi, Muscogee (Creek), Cherokee, Seminole ja Choctaw rahvasteni.

Kongressi klaver:

Oklahomast sai Ameerika Ühendriikide 46. Osariik 1907. Aastal pärast Kongressi möödumist Oklahoma lubav seadus, mis ühendas piirkonna arvukalt hõimude reservatsioone föderaalselt hallatavatega Oklahoma territoorium järgmistel eesmärkidel: suutma kogu bloki liitu vastu võtta. Kuid riigi kõrgeim kohus jõudis oma otsusele teadaolevalt pärast seda, kui tuvastas, et see seadusandlus ei suutnud nende aborigeenide maade varasemat suveräänsust “lahti mõtestada”.

Tähenduslik sõnum:

Ajaloolisele otsusele reageerides avaldas Muscogee (Creeki) rahvas väidetavalt deklaratsiooni, milles ta tänas Ameerika Ühendriikide ülemkohtuid rahva „püha lubadusPakkuda püsivalt oma inimestele kaitstud reserveeringuid.

Teadaolevalt lugege föderaalselt tunnustatud hõimu avaldust …

„Tänane otsus lubab Muscogee (Creeki) riiki meie esivanemate auks säilitades meie väljakujunenud suveräänsuse ja territoriaalsed piirid. Jätkame koostööd föderaalsete ja osariikide õiguskaitseasutustega tagada avaliku turvalisuse tagamine kogu Muscogee (Creeki) riigi territoriaalpiiridel. ”Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga