NCAA endine treener Eddie Sutton siirdub edasi 84-aastaselt


Selliste NCAA kolledži korvpallikõrgkoolide endine peatreener nagu Creighton, Arkansas, Kentucky, Oklahoma State ja San Francisco, Eddie Sutton, suri 84-aastaselt. Legendaarne meeste kolledži korvpallitreener suri laupäeval, 23. mailrd, 2020 looduslike põhjuste tõttu tema kodus Lõuna-Tulsa osariigis Oklahomas, olles ümbritsetud lähedastest pereliikmetest.

Varane elu ja karjääri mängimine

Sutton sündis 12. märtsilth, 1936 Bucklinis, Kansas. Ta õppis Bucklini gümnaasiumis, kus ta lõpetas 1954. aastal. Eddie otsustas astuda Oklahoma A&M kolledžisse, mis asub Oklahoma osariigi Stillwateris, millest hiljem sai Oklahoma State University – Stillwater. Ta mängis aastatel 1955–1958 Cowboys meeste korvpallimeeskonna valvurit nende tollase peatreeneri Henry Iba all. Vanem aasta jooksul Oklahoma State’is kogus ta keskmiselt 8,3 punkti mängu kohta ja ta aitas juhtida oma meeskonda kvalifitseeruma NCAA turniirile. 1958. aastal lõpetas Sutton Oklahoma State’i ülikooli bakalaureuse kraadi.

Varajane treenerikarjäär

Eddie alustas oma noort treenerikarjääri Oklahoma State University Cowboys lõpetanud abitreenerina aastatel 1958–1959, kuni ta omandas magistrikraadi 1959. aastal. Sutton nimetati seejärel Tulsa Tulsa keskkooli ülikoolide korvpallimeeskonna peatreeneriks, Oklahoma. Ta registreeris seal aastatel 1959–1966 koguvõidu – 119 võitu ja 51 kaotust. Siis oli ta aastatel 1966–1969 esimene peatreener Idaho Lõuna kolledž mis on noorem kolledž, mis asub Twin Fallsis, Idaho. Ta viis nende korvpallimeeskonna silmapaistva rekordini – 84 võitu ja 14 kaotust – ning selle edu tulemusel sai Sutton NCAA kolledži korvpallimaastikul pälvida palju väärivat riiklikku tähelepanu.

Creightoni ülikool

Suttoni esimene NCAA I divisjoni peatreeneri töökoht Creightoni ülikoolis. Ta pärandas hädas olevale Bluejays meeste korvpallimeeskonnale, kes oli tulemas kolmest otsehooaja kaotusetagust. Ajal Creightonis (1969–1974) pööras ta täielikult ümber Bluejays’i kaotamissuundumused. Eddie viis Creightoni ülikooli viis järjestikust võiduhooaega parimatega hooajast 1973 – 1974, kus sinisilmsed läksid 23. ja 7., sündisid NCAA turniiril.

Arkansase ülikool

1974. aastal sai Sutton Arkansase ülikooli Fayetteville’is asuva Arkansase ülikooli Razorbacksi meeste korvpallimeeskonna järgmiseks peatreeneriks. Kogu oma ametiaja Arkansas aastatel 1974–1985 suutis ta võita 260 mängu, kaotades vaid 75 võistlust. Ta motiveeris oma meeskondi võitma viis edelakonverentsi regulaarset hooaja meistrivõistlust ja üheksa NCAA turniiri kutset, sealhulgas a NCAA Neljanda viimase esinemine aastatel 1977 – 1978 kolledži korvpallihooajal. Tema jätkuv edu andis talle võimaluse saada Kentucky ülikooli ühe suurima NCAA korvpalliprogrammi peatreeneriks.

Kentucky ülikool

Kentucky metsikaid on meeste kolledžikorvpallimaastikul alati peetud suureks jõutõmbejõuks. Suttonist sai Kentucky peatreener 2. aprillilnd, 1985. Vahetult mõjuvõimsaks viis Sutton Wildcats’i, et lõpetada hooaeg 1985 – 1986 uskumatute rekorditega 32 ja 4, samuti põhjaliku rajaga NCAA turniiril, mis pääses kogu eliidi 8-ni. Kahjuks Eddie astus tagasi pärast vaid 4 lühikest hooaega Kentuckys keset NCAA uurimist skandaali kohta, mis hõlmas Wildcatsi korvpalliprogrammi NCAA reeglite ja eeskirjade rikkumine.

Oklahoma Riiklik Ülikool

Pärast korvpallitreenerist aasta eemaldamist palgati ta uueks peatreeneriks Oklahoma osariigi kauboidmeeste korvpallimeeskond 1990. aastal. Siit sai alguse treener Sutton Oklahoma osariigi ülikooli alma mater’is. Stillwater on vaieldamatult see, kus Eddie õitses kõigi aegade üheks suurimaks kolledži korvpallitreeneriks.

Kogu oma maineka 16 hooaja karjääri jooksul Oklahoma osariigis tõukas Sutton oma Cowboys korvpallimeeskonnad 13 NCAA turniirile. Tema meeskonnad pääsesid 6-le kuueteistkümnele, 3-le eliit kaheksandale ja kolmele 2 viimast nelja esinemist. Aastatel 1990–2006 oli Oklahoma State rekord 368 ja 151, võites kaks tavahooaja konverentsi tiitlit ja kolm konverentsiturniiri meistrivõistlust.

2005. aastal nimetas Oklahoma State University Gallagher-Iba areenil kohtu “Eddie Suttoni kohus.” Edukas ja imetletud korvpallitreener teatas oma pensionist 2006. aastal pärast autoõnnetust, milles ta sai vigastada, ning ametivõimude poolt mainitud juhtimises juhtimise eest.

San Francisco ülikool

Sutton lõpetas oma NCAA kolledži korvpallitreenerikarjääri San Francisco ülikoolis, kui ta nimetati ajutiseks peatreeneriks 2007 – 2008 kolledži korvpallihooajal. Ehkki Dons lõpetas selle aasta rekorditega 10 ja 21, sealhulgas treeneri Suttoni käe all olnud rekordiga 6 ja 13, salvestas Eddie oma 800th võida NCAA I divisjoni meeste korvpallimeeskonna peatreenerina. Ta oli alles viies kolledži korvpallitreener, kes jõudis tol ajal selle uskumatu ja raske saavutuseni. Sutton lõpetas oma hämmastava treenerikarjääri, saades rekordiks 806 võitu ja 326 kaotust kolledžis, samuti juunioride kolledži üldise rekordiga 84 võitu ja 14 kaotust.

Eddie Suttoni karjäärisaavutused, auhinnad ja autasud

 • 3 NCAA I divisjoni turniiri finaalkohtumist (1978, 1995, 2004)
 • 5 SWC regulaarse hooaja meistrivõistlust (1977–1979, 1981, 1982)
 • 3 SWC turniiri meistrivõistlust (1977, 1979, 1982)
 • SEC tavahooaja meistrivõistlused (1986)
 • SEC turniiri meistrivõistlused (1986)
 • 2 suurt kaheksa regulaarse hooaja meistrivõistlust (1992, 1995)
 • Kaheksa suurt turniiri meistrivõistlused (1995)
 • Suur 12 regulaarse hooaja meistrivõistlused (2004)
 • 2 suurt 12 turniiri meistrivõistlust (2004, 2005)
 • 2 Time AP kolledži aasta treeneriauhinna auhinda (1978, 1986)
 • NABC Aasta Treeneri auhind (1986)
 • Henry Iba auhind (1977)
 • 4 SWC Aasta Autotreeneri auhinda (1975, 1977, 1979, 1981)
 • Aasta parima treeneri auhind (1986)
 • Auhind “Aasta kaheksa suurt treenerit” (1993)
 • 2 aasta suurima aasta treeneriauhinna auhinnad (1998, 2004)
 • Suunati Naismithi mälestuskorvpalli kuulsuste halli (2020)
 • Juhendatud riikliku kollektiivse korvpalli kuulsuste saali (2011)

NCAA kolledži korvpalli karjääri treenerite statistika

Treeneri rekord

Meediaväljaanded

Perekond Sutton ütleb avaldatud avalduses, “Oli au ja austus suurtele mängijatele, keda ta juhendas ja silmapaistvad abitreenerid, kes tema heaks töötasid. ”

“Kui see juhtus, oli see seadistamine,” Eddie Sutton ütles Kansas City Starile 2011. aastal. “Kes saadaks niimoodi raha? Ja üleöö pakett kuidagi avaneb? Nende asjade avamiseks on vaja latiharja. ”

“See tähendab palju,” ütleb Sutton. “See on üsna suur au. ”

Burns Hargis säutsus: “#Okstate on sügavalt kurb treener Eddie Suttoni möödumise pärast. Kuulsuste saali treener koos rohkem kui 800 võitu, taastas ta meie ajaloolise korvpalliprogrammi ning #CowboyFamily austab ja armastab teda alati. Meie mõtted ja palved on kogu Suttoni perega. ”

“Meie riigi inimesed teavad tänapäeval alkoholismist palju rohkem, kuid endiselt on inimesi, kes ei tea, mis haigus on, kuidas see kedagi mõjutab inimesena,” Sutton selgitas oma pensionilejäämise pressikonverentsil. “Kui joote, on see väga aeglane enesetapp. ”

Rex Chapman säutsus: “Eddie Sutton oli põnev ja keeruline inimene. Ta oli ka uskumatu korvpallimängu õpetaja. Mul oli õnne ja õnn, et temalt õppisin. Tänulik.

Saal. Kohta. Famer.

Tänud, treener Ed.

Puhka. 🏀🌎❤🖤

Isa ja ema kohtlesid oma mängijaid nagu perekond ja jagas alati veendumust, et tema õpetused läksid korvpalliväljakust kaugemale, ” väljendas Suttonite perekond oma hiljuti avaldatud avalduses. „Ta hellitas igas koolis veedetud aega ja hindas nende lojaalsete fännide tuge. Ta uskus, et nad väärivad tema programmide õnnestumise eest nii palju tunnustust. ”

Dick Vitale säutsus: „Nii kahju ja kurb, et õppisin lihtsalt möödumisest RAAMATUPIDAJATE HALL EDDIE SUTTON! Aastast oli pere jaoks nii põnev, et helistati, et Eddie hääletati elades lõpuks HOF-i. Võib Eddie RIP @ESPN App. ”

Gary Parrish säutsus: “RIP Eddie Sutton.

Ma vihkan, et ta ei saa kogeda oma Naismithi memoriaalide kuulsuste saali sissejuhatust. Aga mul on hea meel ta üle vähemalt teadis ta enne surma omaks võtta.

Uskumatu treener.

Ta oli HOFi ära teeninud. ”

Holly Rowe säutsus: „Nii õnnelik, et treener Eddie Sutton teadis, et ta oli enne lahkumist kuulsuste saal. ️ #eddiesutton @OSUMBB ”

“Treener Sutton oli alati noore treenerina väga lahke ja ma ei unusta seda kunagi ” Väitis John Calipari. “Mul on tema ja tema perekonna üle selle teenitud au üle nii hea meel.”

Ben (HawgHoops) säutsus: “Eddie Sutton.

Mees, kes vastutab selle eest, mida me tunneme kui Arkansase korvpalli. Tema koostas Mäel olles rekordi 260–75.

Ta on legend, Fameri hall ja Razorback.

Aitäh, Eddie.

#RIPEddieSutton ”

HogStats.com säutsus: “Eddie Suttoni #Arkansase meeskonnad võitsid oma konverentsimängudest 77,6% (SWC-mängudes 139-35), parim selline võiduprotsent autor @RazorbackMBB peatreener ja parim konverentsi võitja% #SWC ajaloos. ”

“Coach Sutton on Razorbacki korvpalli ajaloo lahutamatu osa,” ütles Arkansase ülikooli Razorbacksi asekantsler ja kergejõustikujuht Hunter Yurachek. „Treener Sutton aitas muuta seda, kuidas meie osariik mõtles kõrgkooli korvpalli ja pakkus Razorbacki fännidele lugematuid mälestusi.

Tema pärandit ei kujunda mitte ainult tema paljud võidud ja meistrivõistlused, vaid ka mõõtmatu mõju tegi ta noormeeste elus, kes kutsusid teda treeneriks. Kogu Razorbacki rahva mõtted ja palved on Steve’i, Scotti, Seani ja kogu Suttoni perekonnaga. “

Matt Jones säutsus: “Kentucky endine treener Eddie Sutton on surnud

Ta juhendas kasse aastatel 1985–1989 ja tõi (muu hulgas) Rex Chapmani ja Unustamatuid lapsi Lexingtoni

Ta oli Kolledži korvpalli treenerilegend. Palved tema perekonnale, sõpradele ja endistele mängijatele.

RIP Eddie ”

KFORsports säutsus: „Võime kinnitada, et Eddie Sutton on surnukehal surnud vanus 84. Meie @BrianBrinkleyOK vaatab tagasi kuulsuste saali treeneri elule. #OKState ”

“Oklahoma State University on sügavalt kurb treener Eddie Suttoni lahkumise pärast,” ütles Oklahoma osariigi president Burns Hargis. „Rohkem kui 800 võiduga kuulsuste saali treener, tema taaselustas meie ajaloolise korvpalliprogrammi ja Cowboy perekond austab ja armastab teda alati. Meie mõtted ja palved on kogu Suttoni perega. ”

Myron Medcalf säutsus: „Järgnevatel päevadel, nädalatel ja kuudel räägime Eddie Suttoni pärandist palju. Kuid kogu osariigi emotsionaalse taastumise juhtimine pärast 2001. aasta lennuõnnetust, kus hukkus 10 inimest, kes olid seotud Oklahoma osariigi korvpalliga, on midagi, mida me ei aruta piisavalt. ”

Tim Brando säutsus: „Minu süda läheb Eddie Suttoni perekonnale. Viimati nägin poega Sean @DePaulHoops eelmise aasta detsembris. Praegu töötab ta Chris Beardi töötajates Texas Techis. Nagu tema isa ja vennad, imeline tüüp, kellest on üsna palju ületatud. Ma varjasin teda kui isa tema mängija vastu. RIP Eddie!Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga