Michigan ja Pennsylvania tegutsevad riikidevahelise online-pokkeri osas aeglaselt


2021. aasta alguses võitis New Hampshire’i loteriikomisjon oma kohtuasjas uuesti otsuse DOJ vastu. Esimene ringkonnakohus otsustas, et traadiseaduse 2018. aasta arvamus jääb kehtima, mis lubab toimuda võrguhasartmänge, sealhulgas riikidevahelist online-pokkerit, nagu on näha Delaware’is, New Jerseys ja Nevadas.

Juunis suri igasugune võimalus selle otsuse peale edasi kaevata ja Bideni administratsioon ei kavatsenud otsust vaidlustada. Otsus võeti vastu praeguses vormis ja see võimaldab teistel riikidel sõlmida riikidevaheliste mängijate kogumi moodustamiseks tehinguid, muretsemata USA justiitsministeeriumi igasuguse süüdistuse esitamise pärast. Vaatamata apellatsiooni puudumisele on mõned riigid riikidevahelise ühendamisega alustamisel endiselt aeglased.

Michigan ja Pennsylvania madalal

Nii Pennsylvania kui ka Michigan on võrguhasartmängutööstuses uued, olles äsja teenuseid pakkunud ajal, mil traadiseadust kohtumenetluse käigus läbi vaadati. Mõlemal on suured iPokeri turud ja saaksid kasu jagatud mängijate kogumitest. Mõlemad osariigid ei liigu aga kiiresti riikidevaheliste pokkerilepingute sõlmimiseks.

Tundub, et osariigid otsivad oma peaprokuröridelt, kuidas edasi minna. Kõigi osariikide AG-d allkirjastasid eelmisel kuul kirja ja veel 24 AG-d, et näha praegust USA peaprokuröri Merrick Garlandi tungivalt Bideni administratsiooni DOJ-d selgitada oma seisukohta traadiseaduse osas.

Kuigi need kaks osariiki ei näita liikumist ühise likviidsuse suunas, on Lääne-Virginia seda. Osariigi loteriikomisjon ütles Pokerfuse’ile, et nad seda ootavad alustage riikidevaheliste mängudega. Võib-olla, kui WV sõlmib kompaktse lepingu ja suudab seda teha ilma DOJ tagasilöögita, hakkavad ka teised riigid tehinguid allkirjastama.

Online-pokkeritööstuse ülesehitamine

Ameerika Ühendriikide online-pokkeritööstus on võrreldes online-kasiinode sektoriga suhteliselt väike. Mängijad on kiiresti kasiinomängudesse jõudnud ja online-pokker on kahjuks kõrvale jäänud. Ilma mängijate likviidsuse jagamise võimaluseta teenivad paljud osariigid tulusid vaid 1–2 miljonit dollarit kuus või isegi vähem.

Ühise likviidsusega online-pokkeri platvormid saab pakkuda suuremaid mängijate kogumeid sularahamängude jaoks ning ka turniirivalikuid. Suuremad mängijate kogumid võimaldavad mänguritel leida sularahamänge või -üritusi igal ajal päeval, mitte ainult tipptundidel.

Kui sellised osariigid nagu Michigan ja Pennsylvania võivad traadiseaduse osas selgust saada praeguse administratsiooni DOJ, peaksime nägema, kuidas jagatud mängijate kogumid hakkavad tegutsema ja online-pokkeriturg saab lühikese aja jooksul märkimisväärselt kasvada.