Manilas olevad kasiinod jäävad katikuks


Filipiinidel on president Rodrigo Duterte reageerinud väidetavalt hiljutisele kohalikule koronaviiruse leviku tõusule, pikendades Manila suurlinna sulgemisprogrammi veel kahe nädala võrra.

Reutersi uudisteteenistuse kolmapäevase teate kohaselt pandi Manilasse osaline karantiinikorraldus 15. märtsil pärast potentsiaalselt surmava tervisehäirega nakatunud inimeste arvu üleriigilist ületamist kaheteistkümne surma korral 100 korral. See kava, mis pidi eile lõppema, hõlmas väidetavalt kõigi kohalike spordikihlvedude, elektrooniliste mängude, bingo ja pokkeri asutuste ajutist sulgemist, samuti linnaosa nelja suurt integreeritud kasiinokuurorti.

Viimane tõus:

Reuters teatas, et Duterte otsustas nüüd pikendada seda isoleerimiskorda riigi suurimas linnas kuni aastani 31. juuli pärast riiki kogenud kahepäevane tõus umbes 1235 uue koroonaviiruse juhtumi kohta mis viis ajaloolise numbri 61 266-ni. Filipiinid on seni väidetavalt kriisi teinud 1643 surma väga nakkava viiruse tõttu, sealhulgas Esmaspäevast 46.

Püsiv levimus:

Presidendi pressiesindaja Harry Roque teadaolevalt kinnitanud, et Manilas on koronaviiruse juhtumeid alates juunist enam kui kahekordistunud – 29 015 ja et linna neli suurt kasiinokuurorti ei peetaks kinni, peaks sulgemiskorraldus kehtima. Reuters täpsustas lisaks, et muude sulgemisaspektide hulka kuulub ka sulgemine lai valik sotsiaalseid distantseerimismeetmeid lisaks kõigi ebaoluliste reiside keelustamisele ja taotlusele, et elanikud töötaksid võimalusel kodust.

Teadaolevalt loe Roque avaldust …

„Arutelude käigus oli selge, et kui viiruse levik Manilas ei aeglus, on võimalik, et kahe nädala pärast kehtestatakse uuesti rangemad karantiinimeetmed. ”

Kontrollitud kärpimine:

Mujal Filipiinidel ja Reuters teatasid, et Duterte on pärast piirkonna registreerimist leevendanud Coronaviirusega seotud sulgemispiiranguid Cebu saare keskprovintsis kinnitatud juhtumite arvu vähenemine vaatamata sellele, et see moodustab endiselt umbes 10% kogu rahva nakatumistest.


manilaceburodrigo duterteharry roquecoronavirussocial distancinglockdownLisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga