Legendaarne Georgetowni treener John Thompson juunior suri 78-aastaselt


Pühapäeval, 30. augustilth, 2020 Georgetowni ülikooli Hoyase legendaarne ja ületav endine peatreener, John Thompson noorem, suri kahjuks väga kogenud 78-aastaselt oma kodus Virginias Arlingtonis. Ta oli tõepoolest üks kõigi aegade suurimaid ülikoolikorvpallitreenereid ja mees, kes jättis kõigile ümbritsevatele äärmiselt tugeva mõju.

Thompson oli tuntud Georgetowni juhtimise tõttu 1984. aasta NCAA riiklikele meistrivõistlustele, ehitades Hoyase korvpalliprogrammi tühjast kohast juggernautiks, võttes Georgetowni ülikool 1980. aastatel kolmele neljandale neljandale kohale ning võitnud seitse Suure Ida tiitlit ja viinud Ameerika Ühendriikide 1988. aasta rahvusmeeskonna olümpiamängudel pronksmedalini.

Kuulsuste halli korvpallurid, keda ta juhendas ja tugevalt mõjutatud

  • Patrick Ewing – Mängis 1981-1985 Georgetownis. Thompsoni juhendamisel võitis Ewing 1984 NCAA riiklik meistrivõistlus samuti valitud sel aastal NCAA Final Fouri silmapaistvaima mängijana. Valis New York Knicks 1985. aasta NBA draftis üldarvestuse 1. kohal. Patrickust sai 11 korda NBA All Star ning 1985. aastal oli ta NBA aasta uustulnuk.
  • Alonzo lein – Mängis aastatel 1988–1992 Georgetownis, kus Lein pälvis kõik Ameerika autasud. Ta nimetati aasta suurimaks idamängijaks 1992. aastal. Charlotte Hornets valis 1992. aasta NBA draftis üldarvestuses 2. kohale. Kuigi Alonzo mängis suurema osa oma NBA karjäärist Miami Heatis, kus ta võitis lõpuks palju teenitud NBA meistrivõistlused Heatiga 2006. aastal. Ta oli 7 korda NBA All Star ja kaks korda nimetati teda NBA aasta kaitsemängijaks (1999, 2000).
  • Dikembe Mutombo – Mängis Georgetownis 1988–1991. Mutombo pälvis kaks korda aasta suure ida kaitsemängija auhinna (1990, 1991). Valis Denver Nuggetsi 1991. aasta NBA drafti üldnumbriga 4. Dikembe mängis oma kuulsa karjääri jooksul NBA-s koos paljude meeskondadega, sealhulgas Denver Nuggetsi, Atlanta Hawksi, Philadelphia 76ersi, New Jersey Neti, New Yorgi Knicksi ja Houstoni Rocketsiga. Ta oli NBA täht 8 korda ja talle pandi nimeks NBA aasta kaitsemängija 4 korda (1995, 1997, 1998, 2001).
  • Allen Iverson – Iverson mängis Georgetowni ülikoolis aastatel 1994–1996. Hoyasiga pälvis Allen 1996. aastal esimese meeskonna kõik suure ida aumärgid ning oli kahel korral aasta suurim idakaitseline mängija (1995, 1996). Valis Philadelphia 76ers 1996. aasta NBA draftis üldarvestuses 1. kohal. Oma hämmastava karjääri jooksul NBA-s võitis Iverson NBA MVP 2001. aastal kui ta viis selle hooaja jooksul 76ersi NBA finaali. Ta oli 11 korda NBA All Star ja neli korda NBA punktimeister (1999, 2001, 2002, 2005).

Treeneri saavutused, auhinnad ja autasud

Thompson oli Georgetowni ülikooli Hoyase peatreener aastatel 1972–1999. Tema kolledži korvpallitreeneri üldrekord oli 596 võitu ja 239 kaotust, mis oli piisavalt hea võiduprotsent .714. Ta võitis NCAA riikliku meistritiitli 1984. aastal. John võitis 1982. aastal Henry Iba auhinna. 1985. aastal võitis ta NABC aasta treeneri, 1987. aastal UPI aasta treeneri ja ta nimetati aasta suureks ida treeneriks 3 korda (1980, 1987, 1992).

Tema silmapaistev töö korvpalliväljakul ja väljaspool seda võimaldas teda kaasata mõlemasse Korvpalli kuulsuste hall nii treenerina kui ka Kolledži korvpalli kuulsuste hall aastal Thompson võitis 1988. aasta olümpiamängudel pronksmedali, kui oli USA meeste korvpallikoondise peatreener. Tema juhtimine ja edu avasid paljudele teistele vähemustreeneritele uksed, et saada võimalusi, mida nad said kas ülikoolikorvpalli või Rahvusliku Korvpalliliidu juhendamiseks. Teda mäletatakse igavesti nii ühe parima korvpallitreeneri kui ka silmapaistva mehena. John Thompson juunior jääb nii paljudest väga puudust tundma, kuid tema mõju kestab igavesti.

Meediaavaldused

“Meil on südamest murtud jagada oma isa John Thompsoni juuniori lahkumist,” selgitas Thompsoni perekond Georgetowni ülikooli avalduses. “Meie isa oli inspiratsiooniks paljudele ja pühendas oma elu noorte arengule mitte lihtsalt korvpalliväljakul, vaid mis kõige tähtsam. Teda austatakse kui spordiala ajaloolist karjast, kes on pühendunud ennekõike oma kogukonna heaolule.

“Meie jaoks jääb tema suurim pärand siiski isa, vanaisa, onu ja sõbrana. Rohkem kui treener oli ta meie sihtasutus. Rohkem kui legend, tema oli igapäevaselt meie kõrva hääl. Me tunneme temast puudust, kuid tugineb kindlusele, et kanname endas tema usku ja otsustavust. Me hellitame igavesti tema jõudu, julgust, tarkust ja julgust ning tema kadumatut armastust.

“Me teame, et paljud jäävad temast väga puudust tundma ja meie pere hindab teie kaastunnet ja palveid. Kuid ärge muretsege tema pärast, sest nagu talle alati meeldis öelda, “Suur äss on lahe.”

“See on inimene, kes, kui tulin ülikooli – olin 18-aastane -, aitas mul kasvadaütleb Patrick Ewing, kes on praegune Georgetowni peatreener. “Ehkki mu ema ja isa olid alati kohal, oli ta alati inimene, kellele mul oli probleeme või kui mul oli küsimusi, võisin telefoni võtta ja helistada.”

“Ma olen seda teinud, sest pettumuse tõttu on teil piiratud võimalused, mida saate teha vastusena millelegi, mis tundus mulle väga vale,” Väljendas John Thompson juunior. “See on minu viis juhtida tähelepanu reeglile, millest paljud inimesed polnud teadlikud – selline, mis mõjutab paljusid inimesi. Tegin seda selleks, et tähelepanu saada sellele lootuses saada [NCAA members] vaadata uuesti, mida nad on teinud, ja kui nad tunnevad, et see on ebaõiglane, muutke reeglit. “

PC meeste korvpall säutsus:

“@PCFriarsmbb

Friaride perekond leinab John Thompsoni kaotust ‘64. Ta oli legendaarne mängija ja veelgi suurem inimene. Meie mõtted ja palved on koos Thompsoni perega.

Puhka rahus.”

Ma pole kunagi elus olnud mehe kõrval, kes oleks meestega paremini hakkama saanud kui Red AuerbachTeatas Thompson. “Eelkõige egod, millega ta pidi kokku puutuma, ristkultuurid, millega ta pidi tegelema, ja kõik variatsioonid inimestel, kellega ma teda nägin seostavat.”

“Kui mind tööle võeti,” Ütles Thompson, “Mul oli presidendiga juttu [then the Rev. Robert Henle, S.J.]. Isa Henle ütles korvpalli kohta ainult seda, et ta lootis, et saan aeg-ajalt meeskonna NITi viia. Mõtlesin endamisi, et söön oma mütsi ära, kui ma ei saaks sellest paremat teha. Kuid ma ei öelnud midagi muud, “Jah, härra, ma proovin,” sest te ei soovi ennast seadistada. “

Polnud vaidlusteta see, et McDonough Arena sarikates oli sel hooajal kiri:Thompson n—– floppi peab minema. ”

Ta oli omamoodiSyracuse peatreener Jim Boeheim mäletas. “Neid pole nii palju. Ta tõi mängu juurde kohaloleku, mida keegi ei tee ega oma. Ta oli suurepärane treener, kuid oli eeskujuks ka paljudele treeneritele – valgetele ja mustadele treeneritele. ”

“Tead, et mul on praegu abieluprobleem läbi,” Ütles Thompson. ”Võlgnen selle oma perele, et sellega tegeleda. Ma oleksin vastutustundetu, kui ma ei pöörduks selle poole. ”

Allen Iverson säutsus:

“@Alleniverson

Täname, et päästsite mu elu. Ma tunnen sinust puudust, kuid olen kindel, et vaatad meid suure naeratusega ülevalt alla. Ma annaksin midagi vaid ühe teise telefonikõne eest, et kuuleksin teid, et hei, MF, siis räägime kõigest muust, välja arvatud korvpall …

Patrick Ewing säutsus:

„@ CoachEwing33

Georgetowni ülikool, korvpallisport ja kogu maailm, on kaotanud kellegi, kelleks ma pean isakuju, usaldusisik ja eeskuju.

Igatseme teid kõiki, treener Thompson, aga me ei unusta sind kunagi. 🙏🏿

Jay Bilas säutsus:

“@JayBilas

RIP John Thompson, üks mängu suurimatest treeneritest. Tema meeskonnad olid kaitses nutikad, distsiplineeritud ja metsikud. Thompson oli sotsiaalsetes küsimustes läbimõeldud ja jõuline ning võttis alati põhimõttelise seisukoha. Tõeline hiiglane, põrandal ja väljas. “

Bradley Beal säutsus:

„@ RealDealBeal23

Sel aastal muudkui halveneb !!

RIP-treener JOHN THOMPSON. Mul oli au, et mul oli võimalus DC-s olles valida oma aju ja õppida sinult. Teil oli hirmutav välimus ja keskendumine, kuid teil oli targa inimese mõtteviis. Olete legend ja igatsete tõeliselt ära! “

Renee Montgomery säutsus:

“@Itsreneem_

RIP Georgetowni legendile John Thompsonile. Ta juhendas Allen Iversoni, Patrick Ewingi, Dikembe Mutombot, Alonzo Mournni teiste seas ja võitis elu jooksul 7 aasta treeneri auhinda. Palvetab oma pere ja sõprade eest. “

Jim Boeheim säutsus:

“@Therealboeheim

(1/3) Kaotasime mu sõbra John Thompsoni lahkumisega suurepärase korvpallitreeneri ja suurepärase inimese. Ta oli mängus ja elus liider. John andis kõigile treeneritele volitused, kuid eriti mustade treenerite ja mustanahaliste mängijate jaoks. ”

Rex Chapman🏇🏼 säutsus:

“@RexChapman

John Thompson suri eile õhtul.

Ta oli esimene mustanahaliste treener, kes võitis NCAA tiitli.

Ta võitis Celticsi mängijana kaks.

Georgetowni mängijate lõpetamise määr oli tal 97%.

Siin on Allen Iverson tänades Johni tema elu päästmise eest. 🌎 🏀 💔

Richard Jefferson säutsus:

„@ Rjeff24

Nii palju elusid muudeti suurte meeste poolt nagu treener Thompson. “

Mike Brey säutsus:

“@NDMikeBrey

Kurb kuulda John Thompson Jr surmast

DC piirkonnas kasvades ja vaadates teda Georgetowni programmi maast madalast üles ehitamas oli inspiratsiooniks.

Tema mõtetes ja palvetes on täna tema perekond, sõbrad, endised mängijad ja kõik need, keda ta inspireeris. “

Fran Fraschilla säutsus:

“@Franfraschilla

Eile õhtul kaotasime hiiglase. Ta oli ajast ees. 80-ndatel John Thompson, John Chaney ja Nolan Richardson võitlesid võitlust ammu enne “mulli”. (Ja ärge uskuge, mida kuulsite. Ta oli mehe suur kaisukaru.) RIP, suur isa. “

Kevin Love säutsus:

“@Kevinlove

RIP John Thompson. Üks kõigi aegade paremaid treenereid ja mentoreid ülikooli korvpalliajaloos. 💔🙏🏻

J.B. Bickerstaff säutsus:

„@Jbbickerstaff_

Treener ja mees seda Imetlesin väga. Vaatas mõju, mida ta noortele meestele avaldas, ja imetles teda selle pärast veelgi! RIP-treener! “

Washingtoni võlurid säutsusid:

„@WashWizards

@TedLeonsise avaldus treener John Thompson juuniori möödumine ❤️ ”

Kara Lawson säutsus:

“@ Karalawson20

DMV-s üles kasvades polnud kunagi kahtlust, et võiksite luua aafrikaameeriklasena domineeriva programmi. John Thompson on legend, mis ajas meid kõiki uhkeks. PUHKA RAHUS 🙏🏽

Lindsay Gottlieb säutsus:

“@CoachLindsayG

Kohtusin treener John Thompsoniga, kui meie Cal WBB meeskond mängis 2013. aasta novembris Georgetownis. Elust suurem näitaja, mida ma teleris austasin, isiklikult oli ta lahke, armuline ja mõtlik. RIP ikooni juurde, väljakul ja väljas. “

John Thompson juuniori juhendamise rekord

Georgetowni ülikooli Hoyase meeste korvpalliajaluguLisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga