Leedu iGamingi ettevõtete muudetud eeskirjad oma kliendi kohta


Leedu ametiasutused avaldasid teadaolevalt iGamingi ettevõtetele rea uusi oma kliente tundvaid reegleid, kuna hiljuti ilmnesid väited, et väikese rahva veebimängutööstusest võib olla saanud rahapesijate lihtne sihtmärk.

IGamingBusiness.comi esmaspäevase aruande kohaselt paljastas hasartmängujärelevalve regulaator, et muudetud eeskirjad on välja töötatud selleks, et viia kohalikud võrgumängu- ja loteriitööstused vastavusse riigi rahapesu tõkestamise ja terrorismi rahastamise seadusega. Allikas täpsustas, et suunistes on lisaks välja toodud, milliseid tegureid peaksid sellised sektorid ärisuhete ja rahatehingute hindamisel arvestama, et aidata rahapesust tulenevaid ohte tõrjuda.

Nõutav tunnustus:

Seoses värskete toodete eripäradega tea oma kliendi direktiive, kõik loterii – ja iGamingioperaatorid Leedu on nüüd väidetavalt kohustatud tuvastama välismaalt mängivad poliitiliselt haavatavad või kõrge riskiga kliendid täiustatud identifitseerimisprotokollide ja registreerimiste seeria rakendamine. Seepärast nõutakse sellistelt mängijatelt usaldusväärsete sõltumatute andmete või dokumentide, näiteks avalike registrite, üleandmist vahendite allika kontrollimiseks nad kasutavad hasartmängude meelelahutust.

Ettevõtte kohustused:

Uute eeskirjadega on kohustatud ka kohalikke ettevõtteid ülesandeid täitma mis tahes ärisuhetes samaväärse autentimisega nad peavad kinni kodumaal elavatest kaasmaalastest või rahvustest, kelle on tuvastanud Euroopa Komisjon potentsiaalse suure riskiga rahapesu allikana.

Erinevad jaotused:

Lõpuks teatati, et värske Lisaks on Leedu direktiivid kohustatud kõiki välismaiseid iGamingi ja loterii kliente kategoriseerida vastavalt mitmele kriteeriumile sealhulgas nende rahaliste tehingute laad, suurus ja ulatus. Täiendavad tegurid hõlmavad väidetavalt ostetud teenuste liike ja seda, kas klient on kunagi esitanud kahtlase või pettusega dokumendi või võtnud meetmeid, et vältida oma rahaallika registreerimist või tuvastamist.

Loeb teadaolevalt osa Leedu uutest teadmistest oma klientidele …

“Ettevõte peaks püüdma hankida kliendilt võimalikult palju teavet. Kuid, sellist teavet tuleks koguda heaperemehelikult ning tuleks teha jõupingutusi kliendi pakutava teabe kontrollimiseks. Kogu kliendi poolt pakutav teave peab olema konfidentsiaalne ja hoolikalt kaitstud vastavalt seadusele ja ettevõtte protseduuridele. ”

Kavandatud terviklikkus:

Üks kolmest Balti riigist ja kus elab umbes 2,8 miljonit inimest, allkirjastas Leedu väidetavalt selle aasta alguses koostöölepingu, mille eesmärk on jõuda Euroopa Liidu Euroopa LiitVastane fikseerimine Macolini konventsioon. Väike rahvas selgitas seejärel väidetavalt, et tema esimese poolaasta hasartmängutulud vähenesid aastaga 15,9%, umbes 43,8 miljonit eurot (51,6 miljonit dollarit) kuna käimasoleva koroonaviiruse pandeemiaga seotud probleemid ajendasid kliente eemal maismaal asuvatest hasartmängukohtadest ja iGamingi sektori poole.


Euroopa Komisjoni rahapesu rahapesu mängimine tõeline Euroopa Liit tunnetage oma klienteoronaviirus hasartmängujärelevalveteenus rahapesu ja terrorismi rahastamise seaduse ennetamine makoliini konventsioonLisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga