Kolmas Inglismaa sulgemine sulgeb kihlveokauplused ja kasiinod.


Kolmas riiklik sulgemine on sundinud Inglismaa hasartmänguettevõtteid taas sulgema. Positiivse koronaviiruse juhtude suurenemine tõi kaasa uue lukustuse, mõjutades kõiki maismaal asuvaid kihlveokeskusi. 4. jaanuaril avalikustas peaminister Boris Johnson uue lukustuse, mis sisaldab kodus püsimise korraldust. See tellimus sarnaneb märtsis tellituga, kus inimesed saavad oma kodust lahkuda vaid vajaduse korral.

Ainult olulised ettevõtted

Uue korra kohaselt võivad Inglismaal jääda avatuks ainult hädavajalikud ettevõtted. Inimesed saavad kodust väljas käia ainult supermarketites toidukaupade ostmiseks ja apteekides ravimite ostmiseks. Religioossetel rajatistel on lubatud jääda ka avatuks. Inimesed on keelatud teiste leibkondade vahel sotsiaalselt kogunemisest.

Kuna ettevõtted piirduvad hädavajalike ettevõtetega, on restoranid, pubid ja spordisaalid suletud. Kasiinod, kihlveokauplused ja bingosaalid on ka suletud nimekirjas. Koolid on üle läinud veebipõhisele õppele.

Selle nädala alguses üle 58 000 uue juhtumi salvestati. See oli 7th see päev üle 50 000 juhtumi viirus kinnitati.

Profispordi jätkamine

Üllatuslikult otsustas valitsus lubama profispordi jätkamiseks kogu lukustuse vältel. Inglise kõrgliiga ja teised liigad saavad oma ajakava jätkata. Spordi jätkamine on hea, kuna operaatorid saavad teenida online-panustamine; kihlveopoode ja kasiinosid tabab viimane sulgemine aga tõsiselt.

Suurem osa operaatoritest avas äsja taas detsembris pärast teist sulgemist novembris. Kihlveokeskused suleti esmakordselt märtsi lõpus ja taasavati juuni keskel, kui viirus esimest korda probleemiks sai. Esimese sulgemise ajal lubati kasiinosid uuesti avada alles augustis. Tööstus tervikuna on jätkuvate sulgemiste tõttu kaotanud miljoneid tulusid.

Praegune sulgemine jätkub 15. veebruarini, kusjuures ametnikud vaatavad viiruse uuesti üle, et teha kindlaks, mida edasi teha.