Kaks spordiennustusarvet, mille on heaks kiitnud Georgia senat


Reedel võttis Georgia senat vastu hasartmängude seaduseelnõu, mis näeks osariigis spordiennustuse legaliseerimist. Tööstuse tulud läheksid vajadustele vastavatele kõrgkoolide stipendiumidele, samuti maapiirkondade lairibainternetile ja tervishoiuprogrammidele.

Senati resolutsioon 135 korraldaks rahvahääletuse riigihääletuse kohta, küsides elanikelt, kas nad soovivad näha Gruusias pakutavaid spordiennustusi veebis. Heakskiitmise korral muudetakse riigi põhiseadust. Meede võeti vastu häältega 41–10. Koos selle eelnõuga kinnitati senati eelnõu 142 häältega 34–17. Selle meetmega määratakse kindlaks, kuidas uus tööstus töötab.

Georgia spordiennustuse üksikasjad

Kui riik suudab spordiennustuse legaliseerida, peaksid operaatorid maksma a 10 000 USD taotlustasu alustamiseks. Heakskiidu korral maksaks operaator aastase litsentsitasu 100 000 dollarit. Vähemalt kuuel ettevõttel oleks luba osutada osariigis teenuseid. Teenuseid pakkuvad inimesed peaksid seda tegema maksma 16% tulumaksu riigile.

Pingutuste toetajad loodavad, et spordiennustused võivad teenida kuni 100 miljoni dollari suurust tulu. Madalamal tasemel on oodata umbes 30 miljonit dollarit. Meetmete kriitikud arvavad, et arvud on liialdused.

Nende kahe seaduseelnõu osas tehti liikumine senatis hiljutiste demokraatlike täienduste tõttu. Hääletused olid olemas, et tagada meetmete heakskiitmine. Senati demokraatliku kaukausi esinaine Elena Parent lisas muudatusettepaneku arvele, mis nõuab vähemalt 50% tuludest abivajavate üliõpilaste stipendiumide saamiseks.

See sobib kokku sellega, mida Gruusia on loosimisega seoses viimastel aastatel teinud. Riiklik loterii kasutab raha HOPE stipendiumi fondi raha eraldamiseks. See teenetepõhine programm aitab üliõpilastel kolledži eest raha saada.

Lisateave

Spordiennustuses osalemiseks peavad mängijad olema vähemalt 21-aastased. Mängijad saavad panustada professionaalsetes spordimeeskondades ja üritustel, kui võistkonnad on pärit Gruusia ei kuulu komplekti.

Eeldatakse, et õigusaktide üksikasjad muutuvad. Maja kavatseb peagi kaaluda sarnast õigusakti – maja seaduseelnõu 86. Kui see arve on läbi kaalutud, peaks meil olema parem ettekujutus tööstuse toimimisest Gruusias.

Senati poolel SR 135 ja SB 142 nüüd mine kotta arvestama. Nende kahe meetme tulemustest saame teada veel mõnda aega. Nagu paljudel selleteemalistel seaduseelnõudel, on selle kaalutlemiseks kulunud nädalaid, kui mitte kuid.

Gruusia hasartmängude toetajad on aastaid proovinud näha, kuidas osariigis võetakse vastu laienevad õigusaktid, olgu selleks kasiinod, hobuste võidusõit või spordiennustused. See pingutus surus raskemini tagasi 2019. aastal, kui USA ülemkohus otsustas, et spordiennustus on seaduslik üksikutes osariikides.

Selle viimase pingutusega on palju tuge. Gruusia professionaalne spordialane aususliit on pardal ja valmis nägema spordiennustuste algust. Sellesse rühma kuuluvad Atlanta Braves, Atlanta United, Atlanta Falcons ja Atlanta Hawks.