Iirimaal pole enam krediitkaardimakseid ega reklaame Flutteri kaudu


Flutter Entertainment on otsustanud Iirimaal toimimise parandamiseks teha mõned muudatused. Sel nädalal teatas ettevõte, et on võtnud kasutusele mitu meedet ohutumate hasartmängude edendamiseks riigis. Paddy Poweri operaatorina on ettevõte ajakohastanud oma turvalisema hasartmänguga seotud poliitikat, et tagada võimalike kahjude vähendamine.

Flutter kavatseb pühendada 1% hasartmängude netotulust hasartmängude probleemide uurimisele, haridusele ja ravile. Eeldatav summa on tänavu umbes 1,5 miljonit dollarit.

Krediitkaart ja reklaamikeeld

Muutuste osana saab Flutter olema krediitkaartide keelamine jaemüügi- ja veebikontode kaudu hoiustamiseks. Selle sissemakse muudatuse eesmärk on probleemse hasartmängu lõpetamine kahjuliku käitumise kaudu. Kui mängijad ei saa sissemakse tegemiseks kasutada krediitkaarte, ei saa nad oma kaartidel koguda tasusid, mida on raske maksta.

Operaator saab ka olema reklaamikeelu rakendamine mis piirab reklaami otseülekandes spordiürituste ajal, kui läheneda vilele-t0-vilele. Reklaamipiirangud algavad 1. mai ja on ühendatud enne kella 21 toimuvate otseülekannetega.

Flutter UK & Ireland tegevjuht Conor Grant kommenteeris, et ettevõte tunnistab, et hasartmängudes on viimase 20 aasta jooksul toimunud tehnoloogiline muutus, mida mõjutavad nutitelefonid, tellitavad voogedastusteenused ja sotsiaalmeedia.

Grant tõi välja, et tööstus pole alati kõik korda saanud, kuid nad peavad tagama, et koos tehakse kõik ennetada probleemseid hasartmänge.

“Reaalsus on see, et kaitse- ja müügiedendusmeetmed arenevad aja jooksul edasi ning kaaluda tuleb uusi meetmeid, et edendada mõõdukust, ohutust ja naudinguid digitaalsete hasartmängude ajastul.”

Hasartmänguturu uuendamine

Flutteri muudatused toimuvad ajal, mil Iirimaa tegeleb hasartmängumaastiku uuendamisega. Veel detsembris teatati, et ametnikud on asunud uut rakendama Mängu- ja loteriiseaduse (muudatuse) seadus 2019. Seadus võeti vastu aasta enne seda ja sellega ajakohastati 1956. ja 2013. aasta hasartmänguseadusi.

See tuleb ka ajal, mil Iirimaa Tööpartei koostas õigusakti, et keelata riigis igasugune hasartmängude reklaamimine, välja arvatud sponsorlus.