Hiina uusaasta ära jätnud mängijad plaanivad minna Macausse


Hiina uusaasta on Macaus tavaliselt kiire aeg. Mängijad reisivad kogu maailmast, et pidustustest osa võtta, nautides einestamist, meelelahutust ja loomulikult hasartmänge. Sel aastal on pidustused aga COVID-19 pandeemia tõttu vaoshoitumad. Hiina mandriosa hüppeline tõus on viinud mängijateni linna reisimise plaanide tühistamiseni ning üldiselt madalamate külastajate määradeni.

Külastusnumbrid

Sel nädalal esitasid analüütikud üksikasju Macau külastajate arvu kohta viimase nädala jooksul. Mängijate aktiivsus oli oluliselt aeglustunud, mis tõi kaasa mängude igapäevase brutotulu languse. Jaanuari esimese 17 päeva jooksul teenisid operaatorid MOP 276 miljonit dollarit. Kuid ainult 18.-24. Jaanuarini MOP 171 miljonit dollarit teeniti.

Külastajate arvu vähenemise põhjuseks võivad olla koronaviirust ümbritsevad piirangud. Alles hiljuti asetas Macau uued karantiininõuded Hiina teatud piirkondadest, sealhulgas provintsidest ja kuust linnast pärit külastajate kohta.

Sanford C Bernsteini analüütikute sõnul on Hiina alustanud ulatuslikumaid sulgemisi ja kutsub inimesi üles reisimist vähendama. See on viinud Macau külastatavuse vähenemiseni. Kahjuks toimub see Hiina uus aasta kui regioon oleks tavaliselt külaliste seas sagimine.

Plaanide tühistamine

Credit Suisse’i analüütikud ütlevad, et VIP junketi sektor ja esmaklassiline mass. Mõned tühistavad reisi, kuna neil ei ole võimalik reisimiseks viisat saada või nad ei taha Macaost tagasi Hiinasse jõudes karantiininõudeid täita.

Mängijad loobuvad rämpspostist ja eeldatavasti võib VIP-mängijate kogusumma olla väiksem kui aastavahetuse pühade ajal nähtu. Massiline kasiinopõrand on paar päeva olnud üsna vaikne ja arvatakse, et inimesed ei reisi seetõttu, et provintsivalitsused kutsuvad elanikke Hiina uusaasta ajal reisimist vältima.


macauchinese new yearvisitor totalemium masscovid-19 pandeemia