Hea uudis Suurbritannia kihlveokontoritele


Ühendkuningriigis teatas peaminister Boris Johnson (pildil), et riigi jaemüügispordiraamatutel võib juba alates 12. aprilli algusest lubada koroonaviiruse põhjustatud lukustustest vabaneda.

Ajalehe The Sun esmaspäevase raporti kohaselt tuli konservatiivse poliitiku paljastus osana tema “ühesuunalise tee vabadusse” kavast, mis püüab riiki välja viia kolmandast üleriigilisest kõigi vähemtähtsate ettevõtete sulgemisest. Allikas täpsustas, et see tegevuskava võib näha ka õpilasi 8. märtsiks kogu Inglismaa koolidesse naasmisel ning lubada juuksuritel ja spordisaalidel tegevust jätkata juba aprilli keskpaigast.

Arenev dilemma:

The Ühendkuningriik on siiani registreerinud tublisti üle 120 000 koroonaviirusega seotud surma ja algatanud oma viimase lukustuse aastast 4. jaanuar pärast jõuludega seotud infektsioonide olulist tõusu. Kuid valitsus on sellest ajast alates alustanud üleriigilist vaktsineerimisprogrammi, mis on nakatanud potentsiaalselt surmava tervisehäire vastu umbes 624 000 inimest ja loodab immuniseerida kogu riigi elanikkonna suve lõpuks.

Lõdvestunud kergendus:

Ajaleht teatas, et Johnsoni plaan näeb pealegi Inglismaal pubisid mais avatakse uuesti väliteeninduseks enne hilisemat klientide tervitamist siseruumides joomise korral, kui nakatumise määr peaks seejärel madalaks jääma. Kodust töötamine peaks väidetavalt jääma vähemalt juunini, oodates ööklubisid, bingosaale ja kinosid kuni suveni sulgeda.

Johnson teatas väidetavalt…

Vaktsineerimisprogramm on koefitsiente dramaatiliselt meie kasuks muutnud. Täna on lõpp tõesti silmapiiril ja armas aasta annab koha kevadele ja suvele, mis on hoopis teistsugune ja võrreldamatult parem kui pilt, mida täna enda ümber näeme. ”

Arvestati ettevaatusega:

Samal ajal optimismi avaldamisega hoiatas Johnson väidetavalt ka seda valitsust võidakse sundida piirangud taastama juhul, kui tekib uus ja surmavam koronaviiruse variant. Väidetavalt ütles ta ka, et tema manustamine võib samamoodi viivitada või tagasi pöörata äärekivide tõstmist, kui vaktsineerimise kasutuselevõtt oluliselt edasi lükkub või kui Riiklik tervishoiuteenistus (NHS) pannakse allapüsimatu surveinfektsioonide tõusu viisakalt.


Inglismaa riiklik tervishoiuteenusenhscoronavirusboris johnsonlockdown vaktsineerimine