GVC Holdingsit uuritakse Ühendkuningriigis


Ühendkuningriigis on maksuhaldurid teatanud, et nad on laiendanud käimasolevat juurdlust jaemüügi- ja veebipõhiste spordiraamatute operaatori GVC Holdingsis väidetavalt oma endise Türgi tütarettevõtte tegevuse kohta.

Ajalehe The Guardian teisipäevase raporti kohaselt käivitati Tema Majesteedi maksu- ja tolliameti (HMRC) esialgne sond selle kuu alguses veidi pärast seda, kui Londoni börsil noteeritud ettevõte oli teatanud, et Kenneth Alexander astub mõne aja pärast ametisse tegevjuhina. 13 aastat roolis.

Ebaselge uurimine:

The Guardian teatas, et GVC Holdings, mis vastutab spordikihlvedude jaemüügikohtade Ladbrokesi ja Corali kaubamärgiga kettide eest, oli varem arvanud, et uurimine on huvitatud kolmandate osapoolte tarnijad mis oli kunagi oma võrgutoimingute eest makseid töötanud Türgi, kus selline tegevus on nüüd keelatud.

Tõsine teema:

Ajaleht teatas siiski, et GVC, mis lisaks haldab iGamingu saite nagu PartyPoker.com, Bwin.com ja Coral.co.uk, on nüüd ootamatult palutud HMRC-le lisainformatsiooni anda vastavalt 2010. aasta altkäemaksuseadus, millel on jaotised, mis käsitlevad Briti äriorganisatsioonide suutmatust tõkestada altkäemaksu võtmist territooriumidel, kus nad tegutsevad.

Tütarettevõtete hajutamine:

Arvatakse, et laiendatud uurimine keskendub „potentsiaalne ettevõtte õigusrikkumineGVC Holdings’i poolt seoses oma Türgi äriga, mille ta laadis maha endisele IT-tarnijale Ropso Malta 2017. aasta detsembris vahetult enne Ladbrokes Coral Groupi ostmist 3,6 miljardi naela (4,5 miljardit dollarit) eest. Väidetavalt otsustas Mani saarel asuv ettevõte sellest alluvast lahti saada riskide tõttu, mis on seotud tegutsemisega riigis, kus veebimängud tegelikult toimivad musta turu tegevus.

Algselt oli GVC lootnud umbes tagasi teenida 150 miljonit eurot (173,5 miljonit dollarit) Türgi tegevuse müügist lõpuks loobus ta tasudest ettevõtte tõhusalt kinkimiseks Ropso Maltale, kelle investorite hulka kuulub üksikisik, kellele kuulub koos Aleksandriga Šotimaa kasvandus.

Märkimisväärsed tagajärjed:

GVC Holdings oli üllatunud lisateabe nõudmise üle ja kuulutas, et see onpettunud selguse puudumise pärast mille HMRC esitas oma uurimise ulatuse kohta ”. Sellegipoolest teatas operaator väidetavalt, etjätkab täielikku koostööd HMRC-ga teabe edastamise osas, isegi kui selle aktsia hind langes umbes 12% investorite spekulatsioonide tõttu selle üle, mis võiks lõpuks uurimise taga olla.Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga