Föderaalne liit sobib Oklahoma mängukompaktidega


Väidetavalt on föderaalametnikud andnud Oklahomas ja uue mängukompaktside kuberneri Kevin Stitti (pildil), kes leppisid kokku kahe kohaliku kasiinot opereeriva hõimuga aprillis.

Ajakirja IndianCountryToday.com avaldatud Associated Pressi uudisteteenistuse raporti kohaselt annavad Comanche Nationi ja Otoe-Missouria hõimuga tindiga 15-aastased tehingud mõlemale rühmale loa ehitada suurlinnadele lähemale kolm uut kasiinot vastutasuks kokkuleppe sõlmimise eest kanda suurem osa oma aastasest puhast hasartmängutulust üle ainuõigustasudesse. Väidetavalt lubatakse föderaalselt tunnustatud paaril spordiennustusi korraldada ka siis, kui nad maksavad väljamakstud summadelt 1,1% riikliku maksu.

Vaikne sanktsioon:

Associated Press teatas väidetavalt, et need lepingud on nüüd olnudloetakse heaks kiidetuks‘Poolt Ameerika Ühendriikide siseministeerium pärast nende 45-päevast ülevaatusperioodi möödumist ilma järelevalvet teostava föderaalse osakonna kommentaarita India asjade büroo. Stitt kasutas väidetavalt ametlikku esmaspäeva avaldust, et kuulutada, et Comanche rahvas ja Otoe-Missouria hõim olid kogu läbirääkimiste vältel „kõvasti tööd teinud, et tagada oma kodanikele õiglased tingimused” ja et nende jõupingutused aitasid tagada „võrdsemad võimalused ja kaasajastatud mänguturg Oklahomas. ”

Loe 47-aastase Stitti avaldust …

„Mul on äärmiselt hea meel teada saada, et föderaalvalitsus on need uued kompaktsed heaks kiitnud. Nende uute mängukompaktidega Oklahoma alustab uue õitsengu, võimaluste ja partnerluse ajastut riigi ja hõimude jaoks. ”

Võimalikud probleemid:

Associated Press teatas siiski, et kinnitused ei tähenda, et spordikihlveod jõuavad varasemasse riiki igal ajal, kui tegevus on kohalike seaduste kohaselt ebaseaduslik. Oklahoma peaprokurör Mike Hunter väidetavalt peale selle, et duo ootab tõenäoliselt teiste hõimude kindlameelset vastuseisu, kui nad proovivad alustada uute kasiinode ehitamist olemasolevate hasartmängusõbralike rajatiste läheduses.

Kohustuslik tõenäosus:

Samal ajal on kohalike vabariiklaste seadusandlikud juhid teatanud, et lisaks on Oklahoma osariigi ülemkohus et teha kindlaks, kas Stitt võis oma gubernatoorse võimu üle pingutada Comanche Nationi ja Otoe-Missouria hõimuga tehingute sõlmimisel.

Jätkuvad poleemikad:

Justkui sellest kõigest ei piisa, teatas uudisteteenistus, et vabariiklaste kuberner on lisaks lukustatud ka juriidilisse vaidlusse kümme teist Oklahoma-põhist hõimu seoses tema väitega, et nende 2004. aastal tindiga 15-aastased mängukompaktid aeguvad eelmise aasta lõpus. Väidetavalt juhib seda föderaalset kohtumenetlust kolm silmapaistvamat aborigeenide kasiinooperaatorit Chickasaw Nation, Cherokee Nation ja Choctaw Nation, ning väidab, et need kokkulepped kehtivad, kuna need sisaldasid automaatsed ümberminekuklauslid.Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga