Ettepanekuid saab alustada Chicago piirkonna kasiinokeskuse kohta


Chicago ametnikud on valmis panema palli veerema uues kasiinokeskuses. Täna alustavad ametnikud ettepanekute taotlust ja huvitatud isikutel on oma esildised vaja kuni 23. augustini. Eesmärk on sõlmida leping ja näha uus kuurort 2025. aastaks avatud. Chicago linnapea Lori Lightfoot loodab näha Las Vegase kasiinokuurordiäri ettevõtteid ettepanekuid esitama.

Virtuaalse pressikonverentsi ajal teatas linnapea, et projekt saab olema maailmatasemel meelelahutuse sihtkoht. Ametnikud tahavad olla kindlad, et nad teevad koostööd ettevõttega, mis suhtub linna tõsiselt ja mõistab linnas leiduvaid unikaalseid võimalusi.

Saadaval on ainult üks litsents

Chicago plaanib pakkuda ainult ühte litsentsi. Seetõttu võib konkurents olla karm. Litsents võimaldab võidukas rakendus ehitada kuurordikasiino enda valitud asukohta. Töövõtja saab sisse installida mänguautomaate Midway Internationali ja O’Hare Internationali lennujaamad. Kasumipotentsiaal on tohutu nii kasiinomängude kui ka lennujaama võimaluste tõttu.

Linna veebisaidil on loetletud operaatoritaotlejate ettepanekute jaoks vajalik teave. Majutusasutuses peab olema kasiino ja 500 või vähem toaga kuurordielement. Kinnistul peab olema koosolekuruum koos baaride, restoranide, meelelahutuskohtade jms.

Projekt peab looma piirkonnale hästi tasuvad töökohad ja uued töövõimalused. Chicago elanike töölevõtmiseks tuleb arvestada ning operaator peab pakkuma praktikakohti ja koolitusprogramme.

Taotlejad peavad oma plaanides leidma viisid, kuidas Chicagos asuvaid ettevõtteid kasutada. Keskendutakse naistele, vähemustele, veteranidele ja puuetega inimestele, kellel on ettevõtted. Operaatorid peavad seda tegema palgata 26% vähemusettevõtteid ja 6% naisettevõtteid. Kasiinokeskuse kujundamisel ja ehitamisel tuleb kasutada ka Chicagos asuvaid ettevõtteid.

Projektist saadav hasartmängumaksu laekub linnale. Rahaliste vahenditega täidetakse politsei ja tuletõrje pensionikohustused. Chicago plaanib kasiino maksustada 40%. See on üsna kõrge, kui võtta arvesse selliseid hasartmängupiirkondi nagu Nevada maks 6,75%.

Alustatakse varakult

Kui litsentsiomanik on valitud, lubab linn ettevõtjal esitada a ajutine kasiino linnas kuni kaks aastat. Seda pikendatakse 12-kuuliselt. See aitab operaatoril tulusid teenida enne, kui kuurort on äritegevuseks avatud.

Kasiinoprojekt on linnapea Lightfooti sõnul üks kõige atraktiivsemaid arenguvõimalusi Ameerika Ühendriikides, kuna suurlinnapiirkond on nii suur. Chicagos elab umbes 9,5 miljonit elanikku ja 2019. aastal meelitas linn 60 miljonit külastajat Ameerika Ühendriikide piires.