Esimese ringkonnakohtu apellatsioonikohus otsustab New Hampshire’i kasuks


Sel nädalal selgus, et esimene ringkonnakohus otsustas New Hampshire’i loteriikomisjoni kasuks Ameerika Ühendriikide justiitsministeeriumi (DOJ) vastu algatatud kohtuasjas ja tema 2018. aasta arvamuses traadiseaduse kohta. Kohtu otsusega kinnitatakse madalama astme kohtu otsust, kinnitades, et Trumpi administratsiooni DOJ uus tõlgendus on kehtetu.

Otsuse üksikasjad

Jeff Ifrah on juhtumi kohtuvaidlustega seotud advokaat, kes teatas esmakordselt määrusest Twitteri kaudu. Ta on advokaat IDEA kasv, mis on grupp, kuhu kuuluvad mänguoperaatorid, maksetöötlejad ja muud sidusate hasartmängutööstuse sidusrühmad.

IDEA Growthi selles küsimuses tehtud avalduses ütles ühing, et märkimisväärne otsus on nii osariikide õiguste võit kui ka föderaalse põhikirja selge lugemine. See on võit nii tööstusele kui ka tarbijatele.

Alates 2018. aastast on muudatus Traadiseadus on põhjustanud tööstuses ebakindlust. Operaatorid pole olnud kindlad, kas neil on seaduslikult lubatud pakkuda riikidevaheline mängimine põhineb traadiseaduse uue arvamuse alusel.

IDEA Growth teatas, et loodetavasti aitab tänane otsus taas puhata küsimust, kas föderaalseadused keelavad osariikidel seadustada võrgumänge oma individuaalsetes piirides ja sõlmida teiste riikidega kompaktsed kokkulepped mängijate ühendamise kohta.

Traadiseadus

Veel 1960ndatel aastatel Traadiseadus loodi selleks, et peatada telefonide või muude traadipõhiste sideseadmete kasutamine spordipanuste tegemiseks osariigiti. Veel 2011. aastal hindas Obama administratsioon traadiseadust USA tohutu Interneti-kasutamise tõttu uuesti. See otsus võimaldas riikidel seda teha seadustada võrguhasartmängud.

Nevada, Delaware ja New Jersey hakkasid pakkuma online-kasiino- ja pokkerimänge. Need kolm sõlmisid ka riikidevahelise online-pokkeri lepingu, koondades mängijad üle kogu riigi.

2018. aastal otsustas Trumpi DOJ, et traadiseadust tuleb uuesti muuta ja väitis, et seadust kohaldatakse muudele hasartmänguvormidele, mitte ainult spordiennustustele. See muudatus oli põhimõtteliselt tulistamine võrguhasartmängude peatamiseks ja pani paljusid osariike uuesti mõtlema, mida nad tegid iGamingi õigusaktid. Pennsylvania valmistus sel ajal pakkuma võrgumänge ja pole traadiseaduse tõlgendamise tõttu veel riikidevahelisi kokkuleppeid alla kirjutanud.

Niipea kui uus arvamus avaldati, alustas New Hampshire Lottery oma seaduslikku lahingut. Loterii kartis, et arvamus mõjutab riikidevahelisi jackpotiauhindu. Oma individuaalsete huvide eest võideldes NH loterii võitles ka online-pokkeri nimel. See uus otsus on kindlasti võit iPokeri tööstusele.

Analüütikud olid juba ennustanud, et Bideni administratsioon töötab traadiseaduse ümber, vähendades 2018. aasta otsust. Tundub, et see otsus võib aidata seda protsessi edasi liikuda.

DOJ-l on küll võimalus juhtum riigikohtusse viia, kuid pole tagatud, et kohus asja arutaks.