Endine MLB karikakar Roy Halladay võitles valu ja narkootikumidega


Roy Halladay peetakse oma ajastu üheks suurimaks Suurliiga pesapalli palluriks, kuid ta suri traagiliselt 7. novembrilth, 2017, kui ta kukkus lennukiga Mehhiko lahte. Toronto Blue Jays ja Philadelphia Phillies eest mänginud kuulsuste saali kannul oli tema süsteemis lennuki kokkupõrke ja lõpuni jõudmise ajal ilmselt äärmiselt palju erinevaid ravimeid.

Nüüd räägivad tema pere, head sõbrad, meeskonnakaaslased ja teised Roy lähedased inimesed, et käsitleda Halladay võitlusi valu leevendamine, uimastite kuritarvitamine ja sõltuvus mis vaevas teda kogu tema elu jooksul ja viis lõpuks tema õnnetu surmani. See on lihtsalt üks paljudest lugudest professionaalsest sportlasest, kes kasutavad valuvaigisteid valu läbi mängimiseks ja sõltuvusse ravimitest, mis põhjustab nende südantlõhestavat surma.

Lennuki krahh

Ligikaudu kuu enne tema surma ostis Halladay Ikoon A5 mis on kerge spordiga kaheistmeline amfiiberlennuk. Roy oli äärmiselt vaimustuses hämmastavate lendamise võimalustest, mida see lennuk Halladayna võrdles kui sportautot. Halladay isa Harry Leroy Halladay II, kes oli kogenud piloot, oli oma poega uue lennuki lendamise eest ettevaatlikult hoiatanud.

Teisipäeval, 7. novembrilth, 2017 otsustas Halladay minna lendama üle Mehhiko lahe. Tunnistajad teatasid, et ta lendas hoolimatult, kui ta äsja omandatud mänguasjaga õhutrikke tegi. Öeldi, et Royt on nähtud tegemas kõrgete tõusudega tõuseb sama hästi kui järsud pöörded ja kohati ainult 5 jalga veepinnast. Ilmselt panevad need toimingud lennukile ligi kaks korda suurema raskuse raskusi. Ilmselt on need äärmiselt riskantsed manöövrid, eriti narkootikumide mõju all.

Roy viimane manööver seisnes selles, et ta sisenes järsule tõusule, kuid tema kiirus vähenes umbes 85 miili tunnis, põhjustades propelleri juhitud Ikooni A5 kiire nina sukeldumise, surudes lõpuks kõigepealt kõvasti vette. Halladay surm oli tagajärg nüri jõu trauma, aga ka uppumine. Roy oli surma hetkel vaid 40-aastane.

Kaasatud ravimid

Allikate sõnul näitas Halladay esimene lahkamine 2018. aasta jaanuaris, et ta oli amfetamiinid, morfiini ja unetuse ravimit tema süsteemis tema surma hetkel. Sel ajal ei avalikustanud nad siiski nende ravimite taset. Täpsemalt tuvastati narkootikumid kui zolpideem, mida tuntakse ka kui Ambien (magamisvahendid), amfetamiin, näiteks Adderall (ravib tähelepanu puudulikkuse häireid), morfiin (valuvaigisti), baklofeen (lihaseid lõdvestav ravim) ja fluoksetiin (antidepressant).

See oli üks põrgukas narkokokteil, mis pidi lendamise all mõju all olema, eriti ohtlike manöövrite ajal, mille tunnistajaks ta oli. Enamik neist ravimitest on varustatud a tõsine hoiatus nende mittekasutamise kohta raskete masinate käsitsemisel või autojuhtimisel.

Sõltuvus

Nagu paljude teiste sportlaste puhul, tekkisid ka Roy sõltuvusega seotud probleemid, kui talle pakuti valuvaigistavaid ravimeid krooniliste selja- ja õlavalude leevendamiseks. Selleks, et ta saaks jätka mängimist läbi valu ja ebamugavustunne, asus ta võtma pikema aja jooksul peamiselt opiaatide baasil põhinevaid ravimeid, mis viis tema sõltuvusse narkootikumidest. Halladay puhul näis ta hädas olevat ka teiste häiretega. Normaalseks funktsioneerimiseks võttis ta uskumatult palju ravimeid, mis on tervise ja ohutuse huvides ilmselgelt heidutatud.

Halladay, aga ka tema lähedased sõbrad ja perekond teadsid, et tal on sõltuvusprobleeme, ja ta sisenes mitu korda uimastite rehabilitatsioonikeskustesse, et end paremini proovida. Tundus, et isegi ravikeskused ja lähedaste toetus ei suutnud ta oma deemoneid vallutada ja see viis lõpuks tema surmani 2017. aastal.

Roy pere, sõbrad, endised meeskonnakaaslased ja teised, kes olid talle lähedased, räägivad nüüd, püüdes teadlikkust narkomaania ja vaimuhaigus. Nad teavad, kui oluline on kasutada Halladayt teise näitena sellest, mis võib suurepärase inimesega kergesti juhtuda, kui ta muutub ainetest sõltuvaks või ei ravi oma häireid korralikult. Loodetavasti hakkame neid olukordi vähem nägema, kuna opiaatide epideemiat võetakse nüüd tõsiselt. Royt mäletatakse alati kui ühte aegade suurimat Major League’i pesapalli karikavõitjat.

Roy Halladay karjäärisaavutused, auhinnad ja autasud

Toronto Blue Jays ja Philadelphia Phillies tugev parempoolne kann oli 8-kordne MLB All Star (2002, 2003, 2005, 2006, 2008, 2009, 2010, 2011). 2003. aastal autasustati teda Ameerika Liiga Cy Youngiga ja 2010. aastal National League Cy Noorte auhinnaga. Halladay juhtis Major League’i pesapalli kahel erineval hooajal (2003, 2010). 29. mailth, 2010 viskas ta täiusliku mängu ja viigistas alles teise koha MLB ei ole vihjanud kõigi aegade 6. oktoobrilth, 2010. Roy kutsuti ka 2019. aastal riiklikku pesapalli kuulsuste halli.

Meediaväljaanded

Ta vajab abi. Ta teab seda. Ma tean seda,” Roy Halladay finantsnõustaja ja sõber Steve Trax tuletab meelde, et Halladay naine Brandy selgitas talle.

Trax ütles, et Roy lahingus a, “Deemon, millel oli a tugev hoidmine tema peal. ”

“Me rääkisime sellest läbi ja oligi üksmeelne, ” ütleb Trax.

“See oli tema jaoks valus. Ta oli uhke tüüp. Tal oli palju uhkust tunda, ” Trax mäletab.

“Mäletan, et istusin turniiri ees lihtsalt nuttes nägu, üritasin aru saada, kuidas ma saan seal istuda ja olla pesapalli ema, mitte lasta inimestel näha, mis tegelikult toimus. Kuidas te töötate?Brandy teatas. “See oli nii isoleeriv. … siis sain aru, et meil pole tegelikult kõik korras. ”

Ma ei taha, et tema lõpulugu oleks: Roy Halladay on narkomaan, kes kukkus alla tema lennukile, ” Brandy seletas.

Jääge ülesande juurde kuni see jääb teile külge, algajaid on palju ja lõpetajaid vähe, ” Roy isa rõhutas oma pojale.

“Kuidas ma seda nägin, Tundsin, et Royt lükatakse, ” Roy noorem õde Heather jätkab, “Võib-olla poleks ta poleks nii kõvasti proovinud, kui teda poleks lükatud, või oleks ta võib-olla ise surunud. Seal ei öelda. “

“Mõnikord, Pidin olema kindel, kuid ma arvan, et tal oli tema elus palju vabadust, ” Ütles Roy isa. “Ma ei pidanud tema suhtes liiga range olema.”

Brandy kuulutab, et Royl on alati olnud, Sõltuvuse isiksus. ”

„Isiklikult ja vaimselt, see purustas dokumendiütles Chris Carpenter, kes oli Toronto Siniste Jaydega Halladay endine meeskonnakaaslane.

Ma hüppaksin aknast välja, kuid mu õnneks murraksin ainult jala ja peaksin ikkagi homme põllule minema, ” Roy ütles kord oma naisele ühes Florida hotellis.

Kannidel peab olema aimugi. Inimene peab teadma, et miski puruneb, kui ta ei taha seda purustada. ”

“Ma mäletan, et ta tuli tagasi üles,” Puusepp ütles. “Ta kõndis sisse nagu kuulus. Ma mäletan, kuidas inimesed meeskonnas kommenteerisid seda kulisside taga ja olid nagu: “Kurat, mees! See tüüp on hoopis teine ​​kutt. ‘”

“Ta iiveldaks ja viskaks enne igat mängu üles,” Brandy teatas.

Ma tõmbasin oma kubemesse, ” Halladay selgitas oma väljakutreenerile Rich Dubeele.

“OK, oodake üks sekund, ma pean kedagi minema,” Vastas Dubee.

“Ei, sa ei ole,” Vastas Roy. “Ma lähen sinna tagasi. ”

“Kuus kõige kõvemat kõnet, mida võite ette kujutada,” Ütles Dubee. “Me tegime seda koos. ”

“Ta oli teinud, et keegi pani nad meie kappidesse, sest ta ei soovinud tähelepanu,” ütleb Dubee. „See esindab mitte ainult pesapallimängijat, vaid inimest, kes mul oli kõige suurem imetlus jaoks. See tüüp oli see, kelleks sa tahaksid, et su poeg oleks. “

“Kui ta koju tuli, oli ta just sees nii palju valu, ja ma mäletan, kuidas ta voodist tõusis ja… ta aevastas. Ta kukkus maapinnale ja istus neljakesi ning tal oli nii suur valu, ta ei suutnud enam üles tõusta ja ta lamas seal ilmselt 10–15 minutit, ” Brandy meenutab.

„Ta ei saanud mängimist lõpetada. Meeles pidi ta pidevalt mängima, hoolimata sellest, mida ta endale füüsiliselt tegi, ” Brandy teatas. “Ma tahtsin lihtsalt oma meest. Ma tahtsin teda terveks. ”

“Arvestades valu taset, mis ta oli, [opioids] võimaldas tal väljakule pääseda ja võistelda, ” ütleb Trax. „Ja kuulake, ma ei süüdista Royt selles, arvestades seda, kuidas ma teda tunnen ja tema meiki, keskendumist ja tema soov mitte läbi kukkuda. ”

“Siis ta mõistis:” Püha pask. See on tõesti probleem, ” Brandy kuulutas. “Ma olin tema pärast nii kohutav. Ta oli kohkunud. … Ta lamas sõna otseses mõttes kaks ja pool nädalat, kolm nädalat voodis ja tegi kodus isetoimi, mis on nii ohtlik. Kuid ta pani lihtsalt voodisse ja rääkis kõigile, et tal on gripp. ”

“Ma ütlesin:” Mida rohkem te seda teete, seda rohkem te perekonnalt teilt ära võtate. Need asjad, mida oleme soovinud teha kogu oma abielu, kogu oma elu, ei saa me teiega seda teha, sest sa lähed ratastooli, kui sa ei peatu. ‘”

“Ma mäletan, et ütlesin talle:” Kui see on tõesti see, mida soovite teha, siis teete seda ilma meieta. Ma ei kavatse enam vaadata, kuidas sa seda teed, ‘” Ütles Brandy.

„Ta oleks olnud tema kapis ja ma olin tema kõrval ning üritasin temaga rääkida. Tundsid, et teda polnud seal, ” mäletab endine Philadelphia Phillies kannupoiss Kyle Kendrick. “Võiks öelda, et ta tegi haiget ja ta üritas end paremini tunda. Seda oli lihtsalt kohutav näha. ”

Dubee meenutab Roy olemist, “Klaasjasilmne paar korda. ”

“Mul oli üks meie mängijatest, mängija, keda ta austas väga, arutasin teda selle vastu ja siis ta läks …” ära, ” ütleb Dubee.

“Arstidega rääkides tunnevad nad end praegu, et kui ma suudan ära astuda ja selle kõrgetasemelise surve ära kasutada, lubab see loodetavasti mul regulaarselt teha ja aitab laste meeskondi,” Teatas Halladay.

Mees, kuidas kurat sa seda teed?Trax meenutab Roy temalt küsimist.

“Millest sa räägid?” küsib Trax.

Inimene, normaalne elu on tõesti raske, ” Halladay võttis tagasi.

“Ma lihtsalt tundsin, et see pole turvaline,” Ütles Brandy. „Ma ei tundnud, et ta on vaimselt kohas, kus ta peaks lendama. Ta üritas aru saada, kuidas seda teha hallata valu. ”

Roy isa ütles, et tema, “Vaatas teda riskantseks peetavate otsuste tegemisel.”

Tema isa, kes oli piloot, mäletab, et ta üritas talle selgitada, “Lennunduses on riskitaluvus väga väike.”

Ma nägin nähtavaid märke. Oli päevi, kui ma teadsin, et ta peab võtma valuvaigisteid, kuna üks kahjulikest mõjudest oli higistamine. Ta higistab tohutult. ”

“Nad istusid meid maha ja ütlesid, et see on asi,” ütles tema poeg Braden. “Ausalt, seal oli natuke kergendust.”

“Ta ütles:” Kas olete minus pettunud? “” ütleb Roy isa. “Ta kartis minuga sellest rääkida. Ma ei tea miks. Arvan, et ta arvas, et pean pettuma. ”

“See oli naljakas, pärast rõnga saamist segasin teda,” Ütles Braden. „Olin nagu:„ Noh, nüüd arvan, et olen ainus meistrivõistluste ringiga Halladay. “Olin kohal tema sürreaalsetel hetkedel. Selleks, et ta oleks minu kohal, see oli vinge.

NTSB selgitas, et “Piloodi suutmatus säilitada madalal kõrgusel manööverdamisel maastikul vaba ruumi.”

“Milline on olukord ravimitega? Seda ei saa segada lendamisega, ”

“Ta ei võtnud mingeid ravimeid.”

“Ära näita välja.”

Halladay postitas varem Twitterisse: “Ikooni A5 madalale lendamine vee kohal on nagu lendab hävituslennuk!

“Minu mure oli pärast lennuki saamist, et ta hakkas rääkima, kui sportlik see oli ja mis sportauto see oli.” Roy isa mäletab teda ütlemast ja ta textis Royle:Ole selle asjaga ettevaatlik. ”

Brandy meenutab Roy olemist, “Sel päeval pisut hajutatud. Natuke kurb. ”

Roy kommenteeris oma naisele: “Mul on nii kahju. Ma oleksin pidanud lihtsalt teiega minema, veel üks raisatud päev. ”

“Mul on nii hea meel, et kirjutasin tagasi,” Brandy vastas, “Ma pole teie pärast hull, ma olin lihtsalt pettunud. Ma tahtsin, et sa minuga kaasa läheksid Ma armastan sind. ”

„Tunnistajad nägid, kuidas lennuk lendas vee kohal väga madalal, 5–300 jala kaugusel. Järsud pöörded ja kõrgel tõusul tõus, ” vastavalt NTSB-le.

“Loodan, et ta saab hakkama.”

Tunnistaja Allan Dopirak ütles, “Ta oli kindlasti üles tõmmanud. Selles pole mingit kahtlust, ”

„Ütle mulle, et sa ei lenda täna. Minu maja taga oli väike lennukiõnnetus. ”

Brandy tekstiga Halladay: “Palun öelge mulle, kus te olete.”

“Ta helistas mulle tagasi ja ütles:” Brandy, siin on šerif, ta peab sinuga rääkima. “Ja ta nuttis. Ma teadsin. Ma mõtlesin, et sel hetkel teadsin. ”

“See oli jõhker.”

“Viskasin selle ümber oma kaela ja see oli siis, kui ma teda tundsin,” Ütles Braden.

Dr Jon Thogmartin, kes oli sel ajal Pasco ja Pinellase maakondade peaarst ja kes teostas Roy lahkamist, ütles, “Kui kellelgi on sellist tüüpi narkootikume, siis ma ei lase neil mind juhtida, mind lennata, olla mu bussijuht. See oleks läbimõtlemata. ”

NTSB faktilises aruandes öeldakse Halladay, “FAA-le ei teatatud tervisehäiretest ega ravimite kasutamisest”

Tema naine Brandy ütles, “Roy soovib, et kõik teaksid, et inimesed pole täiuslikud. Me kõik oleme ebatäiuslikud ja ühel või teisel viisil vead. Me kõik pingutame. ”

“Ainus, kes seda teab, on ta ja ta pole siin, et meile öelda,” Roy isa jätkab, “Pean lihtsalt leppima sellega, et ma ei tea kunagi täpselt, mis sel päeval toimus.”

“Ainus, mida see teha võib, on haiget teha, kui see on midagi, mida ma ei taha kuulda,” Ütles Braden.

“Võite endiselt pingutada, kuid teil on siiski hea kavatsus,” ütleb Brandy. “Ta ei kavatsenud neid tablette võtta. … Ta tahtis ikkagi olla hea inimene. Ma arvan, et see on kõige raskem osa, kui ma tean, mis tema südames oli. Ma tean, mida ta tahtis. Ta lihtsalt ei saanud seda teha. Ja see on südantlõhestav osa. ”Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga