Dorali linnavolikogu keelab kasiinodel hasartmängude mängimise linna piires


Selle nädala alguses otsustas Floridas Doralis asuv linnavolikogu hääletada hasartmängude ja kasiinode keelustamise üle. Hääletusega 4 vastu 0 kiitis volikogu keelu heaks. Ainus viis, kuidas linnas selliseid mänge teha saab, on see, kui referendumi hääletavad Dorali elanikud.

See samm tehti vastusena Donald Trumpi ja tema perekonna võimalusele luua Miami National Doral Miami golfikuurordis kasiino. Kuberner Ron DeSantis allkirjastas hiljuti Seminole Tribe’iga lepingu hasartmängude muutmise kohta osariigis, kus kompaktses keeles on keel, mis sillutab teed Doralis asuvale kasiinole.

Kiiresti liikumine

Linnavolikogu aastal Doral ei raisanud aega kohtutoimingutele, et peatada kasiino linna tulemine. Mais kiideti heaks erakorralised õigusaktid kasiinode keelustamiseks Doralis. Sel nädalal võeti vastu sama seadus, kuid mitte erakorraliselt. Ametnikud üritavad takistada kasiino ehitamist linna piires.

Väidetavalt on Trump üritanud leida viisi Florida kuurordis kasiino loomiseks. Kinnisvara on hädas tulude sissetoomisega ja Eric Trump soovitas juba märtsis arvata, et see kinnisvara sobib hästi kasiinomängudele.

Dorali ametnikud ei soovi, et linnas kasiinomänge mängitaks kui elanikel pole olnud oma sõna öelda. Õiguslik muudatus sisaldab sätet, et enne mis tahes tüüpi hasartmängude lisamist linna piiridesse tuleb korraldada rahvahääletus ja valijad annavad selleks oma nõusoleku.

Kasiino potentsiaal

Põhjus, et kinnisvaras võiks olla kasiino, põhineb Seminole Tribe’i riigiga sõlmitud lepingu üksikasjadel. Hõim nõustus mitte sekkuma rajatiste hasartmängude litsentsimine see on Hard Rock Hotel & Casino Hollywoodist üle 25 miili kaugusel sirgjooneliselt.

Trumpi perekonna omanduses ja halduses asuv Doral kuurort asub kasiinost 30 miili kaugusel. Keel võimaldab omandil näha mängude litsentsimist, kuid uus Dorali määrus aeglustab protsessi märkimisväärselt.

Kohalikud ametnikud on mures, et piirkonna kasiino mõjutab kogukonda negatiivselt. Mõned inimesed arvavad, et DeSantis lisas selle osa arve Trumpile kasuks või üksikud isikud, kes loodavad osariigis kasiino avada.

Hiljutise seaduseelnõu allkirjastamise ajal eitas DeSantis spekulatsioone Trumpi osas.