Catawba Indian Nationi kasiinoettepanek kohtuasjas


Põhja-Carolinas ja Catawba India rahva kavatsus viia kasiinokuurort 16,5 aakri suurusele maa-alale, mis talle kuulub, Kings Mountaini väikese kogukonna lähedal, on väidetavalt ohus pärast Cherokee indiaanlaste idaosa ansambli föderaalse kohtuasja esitamist.

Vastavalt Smoky Mountain Newsi kolmapäevasele teatele andis Ameerika Ühendriikide siseministeerium Catawba India riigile märtsis loa kavandatava arengu maatüki usaldamiseks hoolimata asjaolust, et see asub föderaalselt üle piiri tunnustatud hõimu traditsioonilisemad Lõuna-Carolina kodumaa.

Tulus ettepanek:

Ajaleht teatas, et see otsus sillutas teed Catawba India rahvale ehituseks 273 miljoni dollari suurune kasiinokuurort ainult umbes 30 miili kaugusel piirkonna suurimast linnast, Charlotte, mis oleks riigi sekkumisest peaaegu täiesti vaba. Hõim väitis varem, et loodab oma kavandatud Clevelandi maakonna arengusse tuua nii hotelli kui ka mitu restorani, et parandada oma liikmete majanduslikku seisu luues kuni 4000 täistööajaga töökohta.

Majanduslik häire:

Kuid Smoky Mountain News teatas, et Cherokee indiaanlaste idabänd on selle skeemi vastu, kuna selle valmimine tõenäoliselt toimuks maksis kontsernile saamata jäänud aastane tulu umbes 100 miljonit dollarit ning seab seejärel ohtu enam kui 4000 omaenda töötaja töökoha. Ajaleht teatas, et umbes üks kolmandik selle hõimu olemasoleva Harrah’s Cherokee kasiinokuurordi praegusest klientuurist pärineb Charlotte’ist, samas kui Catawba Indian Nationi kavandatud saal asuks sellest linnast lähemal 145 miili ja selle rahvaarv on umbes 873 000 elanikku.

Rikkaid rikkumisi:

Cherokee indiaanlaste idabänd vastutab ka Põhja-Carolina väiksema Harrah’s Cherokee Valley jõe kasiino ja hotelli eest, mis asub Charlottest umbes 236 miili kaugusel, kuid vaid umbes 120 miili kaugusel piirkondlikest metropolidest Atlanta ja Knoxvilleja usub ka väidetavalt, et Catawba India rahvas rikkus mitmeid föderaalseadusi maa-usaldust käsitleva otsuse saamisel.

Kohene embargo:

Smoky Mountain News teatas, et Cherokee indiaanlaste idaosa ansambli kohtuasi algatati Ameerika Ühendriikide Columbia ringkonnakohus 17. märtsil ja taotleb ettekirjutust, mis takistaks Catawba India rahval alustada oma kavandatud kasiinokuurorti. Väidetavalt nimetab tegevus nii oma rivaali hõimu kui ka Ameerika Ühendriikide siseministeerium, India asjade büroo ja mitmed föderaalvalitsuse ametnikud, sealhulgas äsja ametisse nimetatud siseminister, David Bernhardt, kostjatena ja väidab, et maa usaldamise otsus oli „vigane‘Ja’tormas. ”

Ajaleht teatas, et Cherokee indiaanlaste idaosa ansambli kaebus, mida ametlikult toetab ka Oklahoma Cherokee Nationi esindaja, väidab lisaks, et märtsis tehtud järeldusega „rikub föderaalseaduse lihtsat keeltJa põhjustab kahtlemata korvamatut kahju oma hõimu suveräänsusele ja kultuurilisele säilimisele.

Kultuurilised probleemid:

Russell Townsend, Tribal Historic Preservation Officer for Cherokee indiaanlaste Idabänd ütles ajalehele väidetavalt, et Catawba India rahva otsus usaldada maad põhines lisaks vigane keskkonnamõju hindamine mis polnud suutnud kaaluda mitmesuguseid küsimusi, sealhulgas kultuuriressursse, bioloogilisi mõjusid ja Lõuna-Carolina alternatiivseid paiku. Väidetavalt tõi ta lisaks välja 2005. aastal avastatud kavandatud kasiino saidi 2005. aastal ajalooline keraamikapõletusahi ja inimese valmistatud kivist tööriistad seda tuleb veel korralikult uurida.

Teadaolevalt loe Townsendi avaldust …

„Kui Kuningate mäestiku ala usaldatakse Catawba India rahva heaks, langeb maa Catawba India rahva ja Cherokee indiaanlaste hõimude ajaloolise säilitamise ametnike idaosa suveräänse valitsemise alla. kaotab õiguse konsulteerida ja kaitsta [our] religioossed ja kultuurilised paigad. ”Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga